Lalka i miś bardzo świątecznie

"Władysław i Annabella – historia pewnego misia i lalki" - reż. Zuzanna Mukoid - Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

21 listopada o godz. 17.00 w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu odbędzie się premiera spektaklu „Władysław i Annabella – historia pewnego misia i lalki” (dla widzów 3+) w reż. Zuzanny Mukoid. Na najbliższe pokazy popremierowe zapraszamy 22 listopada, 6 grudnia oraz 13 grudnia o godz. 12.30.

Zbliża się upragniony przez wszystkich czas Bożego Narodzenia. W sklepach trwa przedświąteczny szał zakupowy. Na dworze pada śnieg. W Wigilijny dzień Święty Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem Krampusem mają mnóstwo pracy. Muszą zdążyć na czas z dostarczeniem prezentów dla wszystkich dzieci. Jednakże przez śnieżną zawieruchę Krampus wypada z sań. Jego nieoczekiwane pojawienie się w jednym ze sklepów z zabawkami, w którym pracują do późna tajemniczy, poczciwy Stróż i zrzędliwa Sprzątaczka, wywoła lawinę niezwykłych zdarzeń. To tutaj między innymi rozstrzygnie się los zapomnianych zabawek: baletnicy Annabelli – delikatnej lalki z porcelany oraz Władysława, dzielnego pluszowego misia bez jednego ucha.

Prosta historia misia i lalki staje się przedstawieniem uniwersalnym, które opowiada o marzeniach, tęsknocie za lepszym życiem, przyjaźni, dobru czy uszczęśliwianiu innych. Kameralną atmosferę spektaklu tworzą trójka aktorów oraz scenografia ograniczająca się do przestrzeni sklepu z zabawkami. Inscenizacja wzbogacona jest o różne środki teatru formy, jak m.in. lalki stolikowe i cieniowe.

Cena biletu:
25 zł (premiera), 18 zł (normalny), 16 zł (ulgowy)

REZERWACJA poniedziałek – piątek (w dni robocze) w godz. 900-1500 tel. 74 666 73 40
KASA BILETOWA czynna godzinę przed spektaklem, tel. 74 666 73 41

(-)
Materiał Teatru
19 listopada 2015

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia