Lalki rozpoczynają sezon

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu obchodzi 65. rocznicę istnienia

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu rozpoczął nowy sezon teatralny 2010/2011. W tym roku przypada 65. rocznica istnienia Teatru. Przygotowano dwie premiery jubileuszowe

Pierwsza z nich, "Alicja w krainie czarów", odbyła się w kwietniu, następną zaplanowano na 5 listopada (I premiera) oraz 6 listopada (II premiera). Będzie to "Balladyna" w reż. Marioli Ordak - Świątkiewicz, która uświetni zarazem obchody jubileuszu odbywające się w tych dniach. Spektakl stworzony z myślą o młodzieży i dorosłych zaintryguje na pewno nowatorskim podejściem reżyserki do popularnego dramatu Juliusza Słowackiego. Całość współczesnej inscenizacji dopełni scenografia Jana Polivki, muzyka Marcina Mirowskiego oraz projekcje Wojciecha Świątkiewicza.

W tym sezonie Teatr przewiduje jeszcze dwie premiery. Dla najmłodszych proponuje spektakl edukacyjny, zaplanowany na przełom października i listopada. Szczegóły dotyczące sztuki pojawią się w najbliższym czasie. W marcu 2011 r. natomiast odbędzie się premiera spektaklu "Pinokio" w reż. Eweliny Ciszewskiej. Teatr planuje wiele niespodzianek i atrakcji, nie tylko dla dzieci, ale również i dla dorosłych.

(-)
Materiał nadesłany
7 września 2010

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia