Lalkowe przygody sąsiadów

„Paralele", to inicjatywa Fundacji Analog polegająca na upowszechnianiu Teatru Formy, aktywizacji i promocji środowiska artystów lalkarzy.

W ramach akcji powstało kilkanaście małych premier, stworzonych przez aktorów – twórców lalkowych. Na ich podstawie powstał viedo – spektakl.

Ul. Koronna 20/20, Kwarantanna w osiedlowym bloku. Świat się zatrzymał, czas zlewa się jedno. Wszystko niby jak w życiu: ograniczenia, maseczki, dezynfekcja, dzień, noc, drzwi do mieszkań, winda, szczekające psy, ogłoszenia sąsiadów na klatce schodowej. Mieszkanie staje się twierdzą, odległą planetą.

W pewnym momencie dopada uczucie ogromnej ciekawości i potrzeby sprawdzenia, co jest dalej, za ścianą, poza grawitacją. Poznajemy świat zupełnie niezwykły – w jednym mieszkaniu żyje wampir, w innym ćma, a w jeszcze kolejnym dwie wszechwiedzące głowy. Jeden człowiek został zrodzony z papieru, inny ze sznurka, a kolejny z pozostałości w śmietniku. Czy Ty znasz swojego sąsiada? Chcesz poznać jego tajemnice?

Paralele to ponad godzinna opowieść o mieszkańcach – lalkach, których przygody, problemy, ważne sprawy – chociaż wydają się nie z tego świata – są bliskie nam wszystkim.

(-)
Materiał organizatora
10 listopada 2020

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...