Lato w gnieźnieńskim Teatrze

"Przyszłość" - cykl warsztatów - Teatr Fredry w Gnieźnie

Jakich wakacyjnych atrakcji spodziewać się możecie w tym roku od gnieźnieńskiego Teatru? Na przełomie lipca i sierpnia Teatr Fredry w Gnieźnie po raz kolejny oferuje dzieciom w wieku 7-12 lat inspirujący sposób spędzenia wakacyjnego czasu i możliwość współpracy z ciekawymi artystami.

"Przyszłość" to cykl warsztatów, które Teatr Fredry w Gnieźnie realizować będzie w ramach programu Lato w teatrze 2018 w dniach 23 lipca – 5 sierpnia b.r. Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas tegorocznych wakacji spojrzymy w przyszłość i odległe galaktyki. Warsztaty sprzyjać będą pracy wyobraźni, wolnej i otwartej na możliwości kreacji. By pobudzać ją jeszcze bardziej, prowadzący sięgną po teksty kultury, doniesienia naukowe, a także przykłady z literatury science fiction, dystopii i książek dla dzieci.

„Jak zwykle podczas wakacyjnej przerwy pragniemy zaproponować młodym gnieźnianom fantastyczną zabawę w teatr, pod okiem znakomitych artystów i pedagogów teatralnych. Dla dzieci może to być pierwsza okazja spotkania ze sztuką teatru i stanięcia przed niezwykłą szansą tworzenia go osobiście. Nie przegapcie jej!" - mówi Joanna Nowak – dyrektor Teatru Fredry w Gnieźnie.

Istotą projektu jest stworzenie przestrzeni dla artystycznej wypowiedzi dzieci w wieku 7-12 lat, a zatem możliwości aktywnego włączenia się w proces poznawania i tworzenia teatru. Prowadzący stworzą obszar dla twórczej działalności młodych uczestników i będą ją wspierać. Ramę działań będą stanowiły warsztaty: pedagogiczno-teatralny i reżyserski. Pierwszy pozwoli zarysować horyzonty myślenia o przyszłości, które będą inspiracją dla innych działań, drugi – umożliwi dzieciom przełożenie doświadczeń na działania sceniczne. Pozostałe warsztaty będą stanowiły twórcze wypełnienie i szukanie różnych sposobów wyrazu doświadczeń, emocji i wyobrażeń związanych z przyszłością.
Teatr do odkrywania świata zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat, które pragną przekonać się o możliwościach twórczego działania. Jeśli więc chcesz poznać nieograniczone możliwości kreacji, nieziemsko spędzić czas w Teatrze i wyjątkowo dobrze się bawić, nie czekaj i weź udział w rekrutacji.

Uwaga! Rekrutacja trwa tylko tydzień i rusza 20 czerwca o g. 10:00. Zapisy potrwają do 27 czerwca do g. 15:00, albo do wyczerpania limitu miejsc i przyjmowane są wyłącznie pod numerem telefonu: 61 426 16 15.

Teatr Fredry informuje, że udział w warsztatach jest PŁATNY i wynosi 40 zł od dziecka. Rodzice i opiekunowie zapisujący dzieci są zobowiązani do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 25 czerwca o g. 18:00 i uregulowania pełnej należności za warsztaty. Nieobecność rodziców/opiekunów na spotkaniu jest równoznaczna z wykreśleniem uczestnika z listy.

Sandra Konieczka
Materiał Teatru
18 czerwca 2018
Wątki
Lato 2018

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia