Lato w Pleciudze

zapisy do wakacyjnego projektu nstytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego

Trwają zapisy do wakacyjnego projektu stołecznego Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, który zostanie poprowadzony w szczecińskim Teatrze Lalek Pleciuga. Nasz teatr jako jedna z dziesięciu placówek w kraju otrzymał dofinansowanie na realizację programu pn. "Lato w teatrze".

Od 6 do 19 lipca dzieci w wieku 10-13 lat mogą wziąć udział w pracach kilku sekcji: aktorskiej, muzycznej, plastycznej i promocyjno-dziennikarskiej. Przez dwa tygodnie, codziennie od poniedziałku do soboty (w godz. 9-15), uczniowie będą przygotowywali pod okiem instruktorów przedstawienie zatytułowane "Poczciwy, oswojony świat" według Joanny Kulmowej. Na zakończenie projektu dzieci zaprezentują spektakl przed publicznością. 

Udział w zajęciach teatralnych jest bezpłatny. Wśród instruktorów przygotowujących z dziećmi przedstawienie będą m.in.: aktor Pleciugi Przemek Żychowski i muzyk Bartłomiej Orłowski, znany choćby z zespołu Doctor Fisher grającego na żywo w spektaklu "Pippi Pończoszanka". 

Jak mówi Magdalena Bogusławska, zainteresowanie projektem jest bardzo duże: - Odbieramy sporo telefonów z zapytaniami, więc pewnie niedługo zamkniemy listę chętnych - mówi. - A przyjąć możemy tylko trzydziestu uczniów. Niestety, nie przyjmujemy młodszych dzieci, choć jesteśmy o to często pytani przez rodziców.

(MON)
Kurier Szczecińsk
15 czerwca 2009

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia