Lato w Teatrze zbliża się do końca

stopniowe podsumowania i najbliższe plany

W całej Polsce 200 instruktorów zorganizowało autorskie zajęcia dla ponad 1200 osób - dzieci i młodzieży w wieku od 6-19 lat. Turnusy odbywały się zarówno w ośrodkach wiejskich (takich jak Koczała, Jasień, czy Zawadka Rymanowska), jak i w dużych miastach (Gdańsk, Warszawa, Szczecin). W 17 przypadkach organizatorami były fundacje i stowarzyszenia; w 10 - teatry instytucjonalne, w pozostałych - domy kultury, muzea itp.

W tym tygodniu teatromanów czekają jeszcze cztery premiery spektakli powstałych jako efekt dwutygodniowych warsztatów. 

30 i 31 czerwca zapraszamy do Falenicy na muzyczne przedstawienie "My Niewinni Czarodzieje, czyli poeci wyklęci w teatrze", oparte na twórczości znanych artystów (m. in. Rysiek Rydel, Jim Morrison, Sylwia Plath, Andrzej Bursa, Edward Stachura, Rafał Wojaczek), wątkach z literatury i sztuki i twórczości uczestników warsztatów.

W tych samych dniach będzie można obejrzeć spektakle w Koczale i Jelczu-Laskowicach. W Gminnym Ośrodku Kultury w Koczale uczestnicy warsztatów przygotowali w plenerze "Przedstworza" - performance nawiązujący do tradycji odpustowych i procesji z okazji świąt. W Jelczu-Laskowicach na taneczny spektakl "Bal w Operze" - próbę przeniesienia we współczesne realia opisu rzeczywistości lat międzywojennych stworzoną przez Tuwima, zaprasza Towarzystwo Kultury Czynnej.

Ostatnia premiera tegorocznego Lata w Teatrze odbędzie się w Krakowie. Pod okiem instruktorów z Teatru Figur powstał spektakl "Przemiany: historia dzieciństwa", osnuty wokół różnych wspomnień z młodości, marzeń, lęków, dawnych i współczesnych zabaw.

***

Do końca zbliża się również trzeci i ostatni objazd spektaklu "Gdzie jest Pinokio?". Dwudziestoosobowa grupa, na którą składają się aktorzy, muzycy, cyrkowcy i techniczni, podróżowała po Polsce od 24 czerwca. W tym czasie zawitali do 19 miejscowości, w których rozbili namiot cyrkowy, gdzie odbywa się przedstawienie, i poprowadzili warsztaty. W ciągu wakacji 1500 osób w całej Polsce miało okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez artystów. Spektakl obejrzało około 6 000 widzów.

Na tegorocznej trasie zostały jeszcze dwa miejsca: Starachowice (30-31 sierpnia) i Hrubieszów (1-2 września).

Szczegółowe informacje na: www.latowteatrze.pl

(-)
Materiały Teatru
31 sierpnia 2012

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia