Laureaci wyłonieni

3. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu - Debiuty

Nagrodę Główną, przyznaną przez festiwalową publiczność, otrzymali twórcy monodramu pt. "toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie!". Rozdano też statuetki "Strzała Północy 2015" za aktorskie debiuty w monodramie i choreomonodramie oraz inne.

19 września jury 3. Koszalińskich Dni Monodramu - Debiuty w składzie: Aleksandra Dziurosz, Zdzisław Derebecki, Wiesław Geras (przewodniczący) i Marek Kołowski, po obejrzeniu 8 turniejowych monodramów, postanowiło przyznać dwie statuetki "Strzała Północy 2015" za aktorskie debiuty w monodramie - Sebastianowi Rysiowi za rolę w spektaklu pt. "Zupa rybna w Odessie" i Mateuszowi Deskiewiczowi za rolę w spektaklu "Być jak Charlie Chaplin".

Tomasz Pomersbach został wyróżniony za debiut sceniczny w choreomonodramie "Dominique".

Dyplom przewodniczącego jury Wiesława Gerasa "Uwaga: Nadzieja" otrzymał Szymon Majchrzak (debiut w monodramie "Pokuć" - poza konkursem).

Nagrodę Główną, przyznaną przez festiwalową publiczność, otrzymali twórcy monodramu pt. "toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie!".

Na zdjęciu: Łukasz Pawłowski w monodramie "toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie" w reżyserii Anny Piotrowskiej.

(mk)
Materiał organizatora
22 września 2015

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...