Laureatka EMMY i Universal Music Award w Operze na Zamku

„Pieśni niemieckie i francuskie przełomu XIX i XX w.”

Anna Patrys jest laureatką nagrody EMMY, Universal Music Award i Grand Prix Elisabeth Connell Prize (Sydney). Ta znakomita interpretatorka muzyki współczesnej i śpiewaczka operowa występowała pod batutami największych mistrzów, ale także u boku Krystyny Jandy w spektaklu „Maria Callas – Masterclass”. W programie „Mam talent!” jej 3,5-oktawowy głos wzbudził zachwyt widzów.

Na fortepianie zagra Marek Ruszczyński, pianista występujący na najważniejszych scenach m.in. w Londynie, Paryżu, Wiedniu, Berlinie czy Nowym Jorku.

„Opera da camera" to nazwa cyklu recitali wokalnych, odbywających się od stycznia 2016 r. w sali kameralnej im. J. Nieżychowskiego.
Sala kameralna to nowa przestrzeń koncertowa w Operze na Zamku, która została uroczyście otwarta 26 listopada 2015 r. w ramach Dni Nowego Otwarcia. Podczas comiesięcznych koncertów zaprezentują się publiczności młodzi, niezwykle utalentowani, ale już uznani polscy śpiewacy operowi, stojący u progu wielkich karier na światowych scenach. Wigmore Hall, Barbican Hall, Berlin Philharmonie, Musikverein w Wiedniu, Carnegie Hall, Covent Garden, paryskie Opéra Garnier i Opéra Bastille - to tylko kilka miejsc, w których występowali nasi artyści. Każdy z nich, przy akompaniamencie fortepianu, zaproponuje autorski wieczór złożony z utworów pochodzących z różnych epok muzycznych i obszarów geograficznych. W programach znajdą się kompozycje od baroku do XX wieku, wykonywane w języku polskim, czeskim, rumuńskim, rosyjskim, francuskim, niemieckim i włoskim, bardzo zróżnicowane pod względem charakteru i przystępne dla szerokiej publiczności.

W programie:
Cykle pieśni Mahlera („5 Rückert Lieder"), Debussy'ego („5 Poèmes de Baudelaire"), Korngolda („4 Lieder op. 14") oraz pieśni Duparca i R. Straussa

Miejsce: Sala kameralna im. J. Nieżychowskiego
Czas trwania: ok. 1 h 30 min (1 przerwa)
Ceny biletów: 40 i 50 zł; studencki 30 zł

(-)
Materiał Teatru
14 czerwca 2016

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia