Lecimy w Kosmos

"Atlas Nieba" - reż. Tomasz Kaczorowski - Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu. 10 października 2021 r.

W najbliższą niedzielę na deskach wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora zobaczymy ATLAS NIEBA w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego. To najnowsza produkcja Teatru, która dedykowana jest dzieciom w wieku 6+.

ATLAS NIEBA opowiada o przezwyciężaniu strachu, poświęceniu, otwartości na inność oraz rozbudzaniu ciekawości świata. Spektakl jest próbą odpowiedzi na pytanie, jak powstał wszechświat i po co w ogóle eksplorować kosmos. Jest także refleksją poświęconą dbałości o ziemię i środowisko, bo drugiej takiej planety nie ma w całym kosmosie. Ziemia jest jedyna i niepowtarzalna.

Bohaterką ATLASU NIEBA jest 6-letnia Stella. Dziewczynka każdej nocy wpatruje się w niebo, by na konstelacjach gwiazd znaleźć mamę, która wyruszyła w kosmiczną podróż – a przynajmniej tak myśli Stella. Pewnego dnia codzienność dziewczynki zakłóca spadająca gwiazda, która przez przypadek ląduje w jej ogródku. Gwiazda nie czuje się dobrze na Ziemi, dlatego prosi o pomoc, żeby mogła wrócić na nieboskłon. Razem z przyjacielem Stelli — lękającym się wszystkiego Gołębiem — wyruszają razem w szaloną podróż. Przemierzają kosmos w poszukiwaniu domu Gwiazdy oraz mamy Stelli. Odwiedzają Księżyc i lądują na Marsie. Podróż do krańców Układu Słonecznego pozwala im poznać swoje prawdziwe pragnienia oraz uświadomić wagę prawdziwej przyjaźni i tęsknoty za najbliższymi.

START> 10.10/ niedziela/ 12:30/ Duża Scena

KUP BILET ON-LINE bilety.teatrlalek.walbrzych.pl

TEATR LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU
ul. Jana Brzechwy 16

Karolina Sobolewska
Materiał Teatru
9 października 2021

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...