Legendarny musical w Teatrze Rampa

"Jesus Christ Superstar" - reż. Jakub Wocial - Teatr Rampa w Warszawie

Legendarny „Jesus christ Superstar" w Teatrze Rampa - tylko od 8 marca do 17 kwietnia 2019.

Jesus Christ Superstar to klasyka rockowego musicalu na najwyższym poziomie, tytuł który gwarantuje wybitnych wykonawców. W naszej inscenizacji w roli Jezusa i Marii Magdaleny można podziwiać Najlepszych Wokalistów Musicalowych 2018 roku. Znakomite wokale, dynamiczna fabuła i dopracowana w każdym geście choreografia nikogo nie pozostawiają obojętnym.

Kultowa rock opera Tima Rice'a i Andrew Lloyda Webbera „Jesus Christ Superstar" * w reżyserii Jakuba Wociala i Santiago Bello jest od 4 lat sezonowym hitem Rampy granym - z racji swojej tematyki - tylko przed Wielkanocą. Niezwykłe wydarzenia z ostatniego tygodnia życia Jezusa opowiedziane są tu z perspektywy Judasza i jego ogromnego konfliktu ze sobą i otoczeniem. Libretto Tima Rice'a stawia Jezusa i Judasza jako dwóch głównych bohaterów dramatycznych wydarzeń zapisanych na zawsze w historii ludzkości.

W tym roku, jak w latach poprzednich, w roli tytułowej Widzowie zobaczą Jakuba Wociala uznanego za Najlepszego Wokalistę Musicalowego 2018 roku, laureata Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury. Jego niezwykła kreacja Jezusa mistrzowsko łączy skrajne emocje, prawdziwie wzruszając w kluczowych scenach i songach. Najważniejszą rolę kobiecą – Marii Magdaleny obok znakomitej Natalii Piotrowskiej kreować będzie Agnieszka Przekupień – Najlepsza Wokalistka Musicalowa 2018 roku. Została ona zaproszona specjalnie do tej roli przez reżysera. Rozszerzenie tegorocznej obsady zostało podyktowane zwiekszoną ilością wystawień, a pozostałą nową część wykonawców wyłoniono drogą ogólnopolskich castingów. Wszystkim artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy, który od dwóch lat jest kierownikiem muzycznym naszej inscenizacji. Warto dodać, że wszystkie utwory bedą śpiewane w genialnych i ponadczasowych przekładach Wojciecha Młynarskiego i Piotra Szymanowskiego.

Idealnie zgrana z mistrzowską muzyką doskonała choreografia Santiago Bello oraz niezwykła, symboliczna scenografia Doroty Sabak sprawiają, że sceny musicalu zapadają w pamięć niczym dzieła malowane muzyką, wokalem i gestem. Ta inscenizacja porusza obrazem i dźwiękiem! Być może dzięki niej łatwiej będzie oderwać się od zabieganej codzienności i pomyśleć o głębokim sensie Świąt Wielkanocnych.

W rolach głównych:
Jezus – Jakub Wocial / Sebastian Machalski
Judasz – Jerzy Gmurzyński / Sebastian Machalski
Maria Magdalena – Natalia Piotrowska / Agnieszka Przekupień
Piłat – Andrzej Danieluk / Maciej Nerkowski
Kajfasz – Paweł Erdman / Paweł Tucholski
Kapłanka – Brygida Turowska
Annasz – Agnieszka Fajlhauer
Piotr – Maciej Pawlak / Kuba Szyperski
Szymon – Arkadiusz Borzdyński / Przemysław Niedzielski
Herod – Daniel Zawadzki
Przeznaczenie – Dominika Łakomska / Marta Wardyńska

zespół taneczno-wokalny:
Anna Kędroń, Paulina Janczak, Justyna Kolenda, Ewelina Kruk, Natalia Kielan,
Agnieszka Niemiec, Santiago Bello, Michał Cyran, Patryk Gładyś, Robert Tondera

Bilety do nabycia w kasie Teatru Rampa, ul Kołowa 20, tel. 22 679 89 76, lub na stronie www.teatr-rampa.pl

Agnieszka Wyszomirska
Materiał Teatru
18 lutego 2019
Portrety
Jakub Wocial

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia