Legnica. Festiwal Miasto czeka na opowieści

wspomnienie o legnickim podwórku

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych i Teatr Modrzejewskiej zapraszają wszystkich legniczan do udziału w projekcie, który będzie realizowany na jednym z legnickich podwórek podczas 2. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego MIASTO (16-20 września br.). Organizatorzy czekają na ciekawe osobiste wspomnienia, opowieści, legendy i mity związane z konkretnym legnickim podwórkiem.

Podwórko, kraina dzieciństwa, cichy świadek historii, punkt przecięcia ludzkich losów, arena sąsiedzkich spotkań, kłótni, przyjaźni. Stukanie obcasów, zapach ciasta, odgłosy odbijanej piłki, ploteczki, wiosenne wygrzewanie się staruszków na ławce, energiczna dozorczyni, trzepak, wiszące pranie, rysunki na ścianach. 

Jeśli masz wspomnienia związane ze swoim podwórkiem, jeśli Twoje podwórko było świadkiem ciekawych wydarzeń, jeśli myśląc o nim wzdychasz i odpływasz myślami do "tamtych czasów", opisz nam swoje wspomnienie lub zadzwoń, a z chęcią wysłuchamy TWOJEJ HISTORII - apelują organizatorzy akcji, która wpisze się w program wrześniowego festiwalu teatralnego w Legnicy. 

Opowiedz wyjątkową historię podwórka swojego dzieciństwa. Kontakt telefoniczny: sekretariat Teatru Modrzejewskiej w Legnicy tel. 076-72-33-500 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00 lub e-mail: anagram@data.pl
(AH)

(-)
www.gazeta.teatr.legnica.pl
8 kwietnia 2009

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia