Lekcja kleksografii

"Akademia Pana Kleksa" - reż. Karolina Maciejaszek - Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

W niedzielę - 13 lutego o 12:30 – zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na „Akademię Pana Kleksa" wg Jana Brzechwy w reżyserii Karoliny Maciejaszek. Przedstawienie dedykowane jest widzom w wieku 7+.

Bohaterem spektaklu AKADEMIA PANA KLEKSA jest Adaś Niezgódka, któremu wydaje się, że jest zupełnie do niczego. Wszyscy go unikają, koledzy nie chcą się z nim bawić, twierdząc że przynosi pecha. Z powodu braku akceptacji ze strony rówieśników chłopiec ucieka w świat bajek, ponieważ jego ulubionym zajęciem jest czytanie książek.

Pewnego dnia Adaś spotyka dziwnego ptaka, który zabiera go do nietypowej szkoły - krainy bajek – Akademii Pana Kleksa. W niej uczniowie odkrywają swoje talenty i umiejętności, w nieograniczony sposób rozwijają wyobraźnię. Akademia staje się azylem dla wszystkich wykluczonych, słabeuszy i dziwaków, którzy nie potrafią odnaleźć się we własnym środowisku.

Tu każdy czuje się jak u siebie: dobrze i bezpiecznie. To przede wszystkim szkoła, gdzie najważniejsze są potrzeby dziecka i rozwój jego osobowości, a nie rygorystyczna nauka.

Karolina Sobolewska
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
8 lutego 2022

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia