Lekcja teatralnej umowności

"Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana" - reż. Justyna Sobczyk - Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskieg

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza 28 i 29 kwietnia o g. 10:00 i 12:00 na spektakl "Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana".

Młodzi widzowie przeniosą się wraz z trójką aktorów na plac zabaw, gdzie panują zasady, które dzieci znają z podwórka i szkolnego korytarza. Niepozorna kłótnia o kaczkę sprawia, że dziecięca rywalizacja niepostrzeżenie przeradza się w poważną, dorosłą wojnę. Można próbować ją odwołać, ale uda się to tylko wtedy, gdy widzowie pomogą aktorom i wspólnie z nimi wyprawią się do Krainy Słoneczników, by porozmawiać ze Słońcem.

Spektakl inspirowany trzema realizacjami Jana Dormana, wybitnego reżysera i pedagoga teatru: "Która godzina?", "Konik" oraz "Kaczka i Hamlet". Pytania o dorastanie, podążanie za swoimi marzeniami, sens wywoływania konfliktów pojawiają się w scenach improwizowanych przez trójkę aktorów. Istotą tego spektaklu, opartego również na interakcji z dziećmi, jest żywioł swobodnej i niczym nieskrępowanej zabawy. Dzięki temu mali widzowie odbierają pierwszą lekcję teatralnej umowności.

Przedstawienie dla dzieci w wieku 5-9 lat.

BILETY:

25 PLN - spektakl

REZERWACJA:

jkrukowska@instytut-teatralny.pl

(-)
Materiał Teatru
28 kwietnia 2015

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia