Lekcje Niegrzeczności, czyli Łysol i Strusia w Andersenie

Łysol i spółka w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie

A gdyby tak ubrać mundurek, nałożyć wrotki i powrócić do szkolnych czasów? Z jedną, małą różnicą – w Waszej szkole zapewne nie było dużego, białego psa uczącego, jak być niegrzecznym.

To i jeszcze więcej w nowym spektaklu Teatru im. H. Ch. Andersena – „Lekcje Niegrzeczności, czyli Łysol i Strusia". Powracamy po wakacyjnej przerwie!

Andersen przygotował propozycję dla najmłodszych. Za reżyserię spektaklu, na podstawie książki „Łysol i Strusia. Lekcje niegrzeczności" Marcina Wichy, odpowiada Jacek Papis, reżyser pracujący m.in. dla Teatru Lalka czy Teatru Żydowskiego.

„Grzecznomierz", jak sama nazwa wskazuje, to przyrząd do badania grzeczności. Noszą go na szyi uczestnicy międzyszkolnego konkursu, a wśród nich Strusia – najgrzeczniejsza w klasie ale zupełnie pozbawiona przyjaciół. Nie będzie jej jednak łatwo wygrać, bo nagle w jej życiu pojawi się kudłaty, lekko śmierdzący i kompletnie zwariowany pies – Łysol.

To on stanie się jej prawdziwym przyjacielem i wywróci życie do góry nogami, pokazując, że nie zawsze należy być uległym i ślepo posłusznym – warto pracować nad asertywnością, otwartością i pewnością siebie.

Historia z przesłaniem okraszona żartami bawiącymi nie tylko dzieci, ale również ich rodziców!

Spektakl przeznaczony dla widzów od 5 do 11 roku życia.

(-)
Materiał Teatru
8 września 2018

Książka tygodnia

Bauhaus - nauczanie/nowy człowiek
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
red. Małgorzata Leyko

Trailer tygodnia