Lekcje w kinie Helios

Propozycje teatralno-filmowe kin Helios to nie tylko rozrywka

Na początku nowego roku szkolnego, kino Helios zaprosił nauczycieli szkół wszystkich szczebli na spotkanie informacyjne.

Podczas spotkań zaprezentowano bogatą, interesującą i różno-rodną ofertą, która może stanowić atrakcyjne uzupełnienie pro-cesu dydaktycznego zarówno w szkołach podstawowych jak i ga-snących gimnazjach czy liceach i technikach. Propozycje na rok szkolny 2017/2018 wydają się bardzo atrakcyjne: animowane filmy dla najmłodszych mogą być pretekstem do rozmów o przyjaźni, tajemnicach świata przyrody, ciekawych a mało znanych zjawiskach w dalekich, niezbadanych przestrzeniach.

Dla nieco star-szych uczniów proponowany jest fabularyzowany dokument pt."Habit i zbroja" o dziejach państwa krzyżackiego i Rzeczypospolitej Obojga Narodów od XII do XVI wieku a na zajęcia wiedzy o sztuce można się wybrać na pełnometrażową animację malarską pt."Twój Vincent" (to o van Goghu).

Propozycje filmowe kin Helios to nie tylko rozrywka, ale również program edu-kacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli. W każdym kinie odbywają się także cykliczne spotkania edukacyjne z filmem w ramach cyklu „Kino na Temat" – dla młodzieży oraz „Kino na Te-mat Junior" – dla dzieci. Interesujące dla szkół mogą być tak-że inne projekty: „Kino Konesera" i „Helios na scenie".

Cenne w tej ofercie jest także to, że proponowane są preferencyjne ceny biletów, bilety dla opiekunów gratis, bezpłatne materiały promocyjne, godziny seansów i wielkość sal dostosowane do po-trzeb szkół, system punktowego premiowania – nagrody dla szkół oraz karta nauczyciela.

eL
Dziennik Teatralny
6 października 2017
Wątki
Teatr w kinie

Książka tygodnia

Aktorki. Odkrycia
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

13. Międzynarodowy Fes...
Małgorzata Langier