Letnie działania teatralne

"Łestern" - reż. Magdalena Miklasz - Stowarzyszenie De-Novo

Po raz jedenasty w Dynowie, w ramach letnich działań teatralnych, w lipcu odbywają się warsztaty, spektakle, spotkania, koncerty i wystawy zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie De-Novo, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Teatralnego im. Zb. Raszewskiego.

Rokrocznie akcja gromadzi coraz więcej sympatyków, zapaleńców, artystów polskich i zagranicznych, którzy w familiarnej atmosferze, przy wydatnym udziale mieszkańców tego sympatycznego, malowniczo położonego, 6 tysięcznego miasteczka, w miesiącu lipcu na terenie stacji kolejowej Dynów-Wąskotorowy przygotowują premierę plenerowego widowiska teatralnego.

Do historii przeszły już inscenizacje "Skrzypka na dachu" i " Snu nocy letniej. W tym roku De- Novo zaprasza na dziki zachód, czyli "Łestern", wg. scenariusza i w reżyserii Magdy Miklasz, osoby mocno emocjonalne związanej z Dynowem, reżysera młodego pokolenia, zauważonej już w teatralnej Polsce (choćby przez inscenizację " Mistrza i Małgorzaty" Bułhakowa w Teatrze Dramatycznym miasta stołecznego Warszawy).

1, 2 i 3 sierpnia o godz. 20.30 będzie można obejrzeć tę teatralna wizję dynowskiego westernu, w reż. M. Miklasz, ze scenografią Ewy Woźniak. Kierownikiem produkcji jest Aneta Pepaś W widowisku udział weźmie około70 aktorów i statystów. Szczegóły znajdziecie Państwo na: www.mok,dynow.pl i www.facebook.com./pages/Stowarzyszenie-de-novo/

Jan Niemaszek
Super Nowości
31 lipca 2014

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia