Letnie warsztaty dla dzieci

Warsztaty dla dzieci -Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu i Fundacja T

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu wraz z Fundacją T: ogłosił nabór na bezpłatne letnie warsztaty twórcze pn. POZA HORYZONT, które organizowane są w ramach programu Lato w Teatrze. Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku 8 - 12 lat.

To już trzecia edycja warsztatów LATO W TEATRZE organizowana przez wałbrzyski Teatr Lalek i wrocławską Fundację T:. Zajęcia zaczynają się 29 czerwca i potrwają do 11 lipca. Przez dwa tygodnie uczestnicy będą spotykać się zarówno w świecie wirtualnym – online, jak i realnym, w Teatrze Lalki i Aktora. Pod opieką pedagogów i artystów z różnych dziedzin będą pracować na zajęciach teatralnych, tekstowych, ruchowych, dźwiękowych, plastycznych, multimedialnych i sensorycznych. - Chcielibyśmy, aby nasze warsztaty, które zatytułowaliśmy „Poza horyzont", były performatywną mozaiką, złożoną z dźwięków, obrazów, emocji, zapachów i wyobrażeń. Razem z uczestnikami wyruszymy w artystyczną podróż poza horyzont znanego nam świata i sztuki — tłumaczą Marta Kurowska i Karolina Sobolewska, koordynatorki programu. - Rzeczywistość naszych marzeń nie jest jakąś odległą perspektywą, ale zaczyna się tu i teraz. A my stawiamy pierwszy krok w jej kierunku — dodają.
Ideą warsztatów jest stworzenie w efekcie niezwykłego dziecięcego świata, będącego wizją wymarzonej przyszłości. Zebrane historie, emocje, artefakty wszystkich uczestników potraktowane zostaną jako materiał dla wyobraźni i ułożenia niezwykłej opowieści.
Aby wziąć udział w warsztatach "Poza horyzont", należy stworzyć własny autoportret... z przyszłości. Chętne dzieci mogą napisać wiersz, nakręcić film, zrobić fotoreportaż lub np. zaprogramować grę z udziałem samego siebie z przyszłości. Gotową pracę wraz ze zgłoszeniem i załącznikami (do pobrania ze strony Teatru lub Fundacji) należy dostarczyć do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu lub wysłać mailem na adres: karolina@tedwukropek.pl. Termin zgłoszeń upływa 12. 06. 2020.

Projekt LATO W TEATRZE/ POZA HORYZONT realizowany jest w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Karolina Sobolewska
Materiał nadesłany
3 czerwca 2020

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia