Letnie warsztaty teatralne

Warsztaty teatralne dla najmłodszych w Batłtyckim Teatrze Dramatycznym

Poznają pracę aktorów, zajrzą w niedostępne dla widzów zakamarki i przygotują własny spektakl. W Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie trwają letnie warsztaty teatralne.

W warsztatach udział bierze ponad trzydzieścioro uczniów koszalińskich szkół. Jak mówią, teatr to miejsce fascynujące i pełne niespodzianek:

- Nie wiedziałam nawet, że jest tu sala, która jest podobna do baletowej. Myślałam, że w teatrze są tylko spektakle i już, a tu jest jeszcze stołówka i inne sale – mówiły dzieci dziennikarce Radia Koszalin.

Uczestnicy warsztatów pracują w dwóch grupach - aktorskiej i plastycznej. Finałem ich zajęć będzie spektakl oparty o koszalińskie legendy. Żanetta Gruszczyńska Ogonowska, aktorka prowadząca warsztaty podkreśla, że warsztaty mają być przede wszystkim, dobrą zabawą. Ale uczestnicy zdobędą także umiejetności, które mogą im się przydać w szkole, na przykład podczas przedstawiania prezentacji.

- Jak się pozbyć tremy, jak się nie bać przedstawienia, jak pewne rzeczy oszukać. Tego wszystkiego będziemy się tu uczyć – wyjaśnia aktorka.

Warsztaty teatralne dla najmłodszych w Batłtyckim Teatrze Dramatycznym odbywają sie w ramach miejskiego programu "Bezpieczne wakacje 2016". Potrwają dwa tygodnie. Udział w nich jest bezpłatny.

Anna Popławska/kkol

Anna Popławska
Materiał Teatru
0
Wydarzenia
"Lato": Lato 2016

Książka tygodnia

Cztery Dramaty
Wydawnictwo Ossolineum
Cyprian Norwid

Trailer tygodnia