Liczą się chęci

Zajęcia z Krzysztofem Szczepańczykiem

W lutym w ramach warsztatów Grupy Otwartej zapraszamy na zajęcia z Krzysztofem Szczepańczykiem, który poprowadzi warsztat z wykorzystaniem elementów klasycznej pantomimy oraz kompozycji scen zbiorowych.

Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z najważniejszymi elementami techniki pantomimy klasycznej i rozgrzewki pantomimicznej wypracowanej przez Henryka Tomaszewskiego i jego zespół. W elementarnych zadaniach aktorskich wykorzystane zostaną m.in.:

1. Klasyczne ćwiczenia z rozgrzewki pantomimicznej – inspirowanej zajęciami plastyki ruchu.
2. Tok i impuls – co to jest, czym to się od siebie różni oraz jak to wykorzystać w teatrze pantomimy.
3. Izolacje – wnikliwa praca precyzująca dokładność ruchu w różnych jego zakresach.
4. Kontrapunkt, napięcie, rozluźnienie – czyli zasady m.in. powiększenia gestu, reakcji na bodźce wewnętrzne i zewnętrzne.
5. Iluzja – technika kreowania wyimaginowanej rzeczywistości.

Zajęcia prowadziły będą do przygotowania grupowych scen teatralnych, w których wykorzystane zostaną nabyte umiejętności.
Intensywność zajęć dopasowana będzie do możliwości fizycznych i aktorskich grupy.
Trening i rozgrzewka są dość wymagającymi fizycznie elementami zajęć, dlatego prosimy o przygotowanie wygodnego stroju do ćwiczeń i zabraniu ze są wody.

Warsztaty będą odbywały się we wtorki i czwartki w godz. 18:00-20:00 w sali prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy (al. Dębowa 16). Udział w zajęciach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy i informacje: pio.soroka@gmail.com

Jeśli nie czujesz się sportowcem i boisz się, że nie dasz rady, nie przejmuj się. Przyjdź i sprawdź. Nie oceniaj. AKTOREM MOŻE BYĆ KAŻDY! Liczą się chęci.

Warsztaty są częścią projektu Akcja: EDUKACJA 3.0 i są finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska.

Piotr Soroka
Materiał Teatru
22 stycznia 2020

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...