Lipiec pod znakiem najlepszych komedii teatralnych

Hity prosto z Broadway'uw Juracie

Największe hity Broadwayu - „Boeing Boeing”, „I love you” i „Histerie miłosne” oraz błyskotliwe komedie: „Wielki apetyt” i „Czterdziestka w opałach” już w lipcu zagoszczą na letniej scenie teatralnej w Juracie. Będzie to wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć całą plejadę najlepszych polskich aktorów, m.in. Magdalenę Boczarską, Szymona Bobrowskiego, Rafała Królikowskiego, Katarzynę Żak, Bartłomieja Topę czy Katarzynę Kwiatkowską

Lipcowy maraton na letniej scenie w Juracie (ul. Międzymorze 2, przy hotelu Bryza) z najlepszymi komediami teatralnymi rozpocznie spektakl muzyczny „I love you". Szereg przezabawnych scenek oraz ponad 20 przebojowych piosenek przeprowadzi widza przez wszystkie etapy życia we dwoje - od zakochania, pierwszych kłótni przez ślub i małżeńską codzienność, aż po wspólną starość. W obsadzie spektaklu znajdują się m.in. Rafał Królikowski, Magdalena Smalara i Elżbieta Romanowska.

Boeing Boeing" to z kolei pełna zabawnych pomyłek i zwrotów akcji farsa - historia Maksa (Szymon Bobrowski) i jego trzech narzeczonych-stewardes (Magdalena Boczarska, Olga Bołądź, Katarzyna Ankudowicz). Czy Maksowi uda się wybrnąć z kłopotów, kiedy w rozkładzie lotów nastąpią nieoczekiwane zmiany i wszystkie narzeczone zjawią się w jednym czasie w jego domu?

„Histerie miłosne" to broadwayowski hit Murraya Schisgala, autora scenariusza słynnego filmu „Tootsie". Przekładu i adaptacji tekstu dokonał Bartosz Wierzbięta („Shrek", „Madagaskar"), a główne role grają: Magdalena Boczarska, Szymon Bobrowski i Bartłomiej Topa. Spektakl z dużą dozą humoru opowiada o tragiczno-śmiesznych perypetiach miłosnego trójkąta. To przedstawienie ma wiele wspólnego z życiem. Takich trójkątów, jaki my tworzymy w "Histeriach miłosnych", można na całym świecie zaobserwować miliony – śmieje się Bobrowski.

Bohaterką spektaklu „Czterdziestka w opałach" jest czterdziestoletnia Lilka, która nie radzi sobie ani z cellulitem, ani ze zmarszczkami, ani ze swoim małżeństwem, które „zżera" rutyna. O dziwo, ratunkiem okazuje się rodzinny urlop nad Bałtykiem, gdzie w nieprzewidzianych okolicznościach, oparach jodu i absurdu bohaterka odnajduje w sobie szaloną nastolatkę i znów zaczyna wierzyć w siebie. W główną bohaterkę brawurowo wciela się Katarzyna Żak.

„Wielki apetyt" to z kolei niezwykły pokaz komediowej gry aktorskiej Katarzyny Kwiatkowskiej, znanej z błyskotliwych parodii polskich gwiazdy w programie Szymon Majewski Show. W sztuce wciela się ona nie w jedną, ale w kilkadziesiąt postaci m.in. gangstera, ambasadorowej Japonii, namolnego asystenta sławnej polskiej piosenkarki, czy prawej ręki arabskiego szejka. Polska adaptacja stanowi oryginalny, zabawny i ironiczny komentarz na temat rodzimego high-life'u i show-biznesu.

Wszystkie sztuki goszczą na deskach teatralnych dzięki niezależnej firmie producenckiej Tito Productions i cieszą się wielką sympatią publiczności w całej Polsce. Zapraszamy na lipcowe spektakle do Juraty wszystkich, którzy cenią rozrywkę na najwyższym światowym poziomie.

„I love you" 7 lipca

„Boeing Boeing" 8 lipca

„Histerie miłosne" 9 lipca

„Czterdziestka w opalach" 10 lipca

„Wielki apetyt" 11 lipca

Małgorzata Mazur
Materialy organizatora
5 lipca 2013

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia