Lipiec w Operze Podlaskiej

ciąg dalszy letniej sceny filmowej w Amfiteatrze OiFP

Już od najbliższego piątku ciąg dalszy letniej sceny filmowej w Amfiteatrze OiFP. Odbieramy klisze filmowe, stroimy dźwięk, łapiemy ostrość obrazu i zaczynamy!

Pod gołym niebem, w urokliwym Amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku od 5 lipca zaczyna się kolejny miesiąc z Kinem Letnim 2013. Zeszłoroczna edycja podbiła serca białostockich widzów. Co tydzień Amfiteatr wypełniał się po brzegi publicznością. Liczymy, że w tym roku będzie podobnie. Więc, jeśli jesteś pasjonatem dobrego kina, masz swoją ulubioną listę filmów, chciałbyś spotkać się z ludźmi, którzy podzielają Twoje zainteresowania, koniecznie odwiedź w lipcu Amfiteatr OiFP.

Trzymiesięczny cykl Kina Letniego rozpoczął się 15 czerwca. Białostocka publiczność miała możliwość obejrzenia takich filmów jak: "Przeminęło z wiatrem" (reż. G. Cukor, S. Wood), "Opowieści niemoralne" (reż. W. Borowczyk), "Wyrzutki" (reż. S. Grnberg, T. Wiśniewski), "Pokłosie" (reż. W. Pasikowski), "Pół żartem, pół serio" (reż. B. Wilder), "Ostrożnie pożądanie" (reż. A. Lee).

Od lipca, przez kolejne dwa miesiące, filmy będą prezentowane w piątki i soboty o godzinie 21:30. Widzowie zobaczą najwybitniejsze filmy w historii kina, nagradzane na filmowych festiwalach, realizowane przez cenionych twórców, uznane i kochane przez publiczność. Spotkania przed każdym filmem poprowadzi Wojciech Koronkiewicz, który wprowadzi naszą publiczność w pasjonujący świat filmu. Oprócz tego na wszystkich, którzy zdecydują się przyjść do Amfiteatru, czekają niezwykłe konkursy i nagrody. Bilet za połowę ceny zakupi każdy, kto 13.07 w dniu seansu "Pulp fiction" przebierze się za sobowtóra Johna Travolty, a 23.08 przyjdzie na film "Hair" w peruce.

Lipcowy maraton filmowy rozpocznie w piątek nagrodzony trzema Oscarami "Grek Zorba" w reżyserii Mihalis Kakogiannis. Film niemal natychmiast po wejściu na ekrany został okrzyknięty przez krytykę arcydziełem filmowym. Obraz wykreowany przez Kakogiannisa jednych podniesie na duchu i skłoni do refleksji, innych poruszy, lecz nikogo nie pozostawi obojętnym.

W sobotę, 6 lipca miłośnicy IX Muzy zobaczą kolejny film z cyklu kina dla dorosłych - "Wstyd" (reż. Steve McQueen). Dramat erotyczny nominowany do Złotych Globów, to kino kontrowersyjne, szokujące, skandalizujące, wstyd nie zobaczyć.

W lipcowym i sierpniowym repertuarze filmowym będzie można zobaczyć:

LIPIEC

5.07 Grek Zorba reż. M. Kakogiannis (1964)

6.07 KINO DLA DOROSŁYCH | POD OSŁONĄ NIEBA Wstyd reż. S. McQueen (2011)

13.07 Pulp fiction reż. Q. Tarantino (1994)

19.07 KINO DLA DOROSŁYCH | POD OSŁONĄ NIEBA Ukryte pragnienia reż. B. Bertolucci (1996)

20.07 Amadeusz reż. M. Forman (1984)

SIERPIEŃ

2.08 KINO DLA DOROSŁYCH | POD OSŁONĄ NIEBA Marzyciele reż. B. Bertolucci (2003)

9.08 Śmierć w Wenecji reż. L. Visconti (1971)

10.08 KINO DLA DOROSŁYCH | POD OSŁONĄ NIEBA Rozpustnik reż. L. Dunmore (2004)

23.08 Hair reż. M. Forman (1979)

24.08 TRZY MIESIĄCE OD PREMIERY "UPIORA" | Upiór w operze reż. J. Schumacher (2004)

POCZĄTEK PROJEKCJI

21:30

AMFITEATR

BILETY: 12 zł

(dostępne w kasie OiFP-ECS oraz w Amfiteatrze OiFP-ECS na godzinę przed seansem)

(wejście od ul. Kalinowskiego)

Przez cały czas trwania seansu będzie czynna KAWIARNIA LETNIA "Cafe Cinema"

FILMY Z CYKLU "POD OSŁONĄ NIEBA" PRZEZNACZONE SĄ JEDYNIE DLA OSÓB POWYŻEJ 18. ROKU ŻYCIA

(-)
Materiał OiFP
5 lipca 2013

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia