Lirycznie i satyrycznie

Piosenka jest dobra na wszystko" - reż. Jerzy Turowicz - Teatr Muzyczny w Lublinie

20 i 21 marca 2021 r. Teatr Muzyczny w Lublinie zaprasza na kilkakrotnie przekładaną – ze względu na lockdown – i bardzo wyczekiwaną przez publiczność premierę: „Piosenka jest dobra na wszystko"!

Widowisko muzyczne oparte na piosenkach Kabaretu Starszych Panów: zarówno tych najpopularniejszych, jak i mniej znanych, odkrytych na nowo przez reżysera Jerzego Turowicza. Utwory w aranżacjach naszych muzyków (Janusza Bacy i Tomasza Jusiaka) brzmią świeżo i współcześnie, a pełna dowcipu i humoru sytuacyjnego inscenizacja pokazuje, że twórczość Starszych Panów celnie opisuje także dzisiejszy świat. Liryczne i satyryczne piosenki w wykonaniu naszych solistów i artystów chóru, którym towarzyszą tancerze baletu, tworzą spójną opowieść o nas samych. Chcemy, żeby ten spektakl dostarczył publiczności rozrywki w tym trudnym czasie i pozwolił spojrzeć na wszystko z dystansu.

Podczas wieczorów wypełnionych piękną muzyką i błyskotliwymi tekstami widzowie będą mogli się przekonać, czy z rodziną faktycznie najlepiej wychodzi się na zdjęciu („Rodzina"), czy należy ufać, czy może jednak sprawdzać („Pas cnoty") i z przymrużeniem oka spojrzą na życie seniorów („Wesołe jest życie staruszka"). Nie zabraknie także momentów wzruszeń. Całość uzupełnią pomysłowe rysunki graficzki młodego pokolenia Natalii Salwy.
Wystąpią: Dorota Szostak-Gąska, Mariola Zagojska, Monika Rej, Magdalena Rembielińska, Jakub Gąska, Patryk Pawlak i soliści baletu, a także orkiestra Teatru Muzycznego w Lublinie pod kierownictwem Przemysława Fiugajskiego.

___

„Piosenka jest dobra na wszystko"
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie
20 marca 2021 r. godz. 18.00 – premiera
21 marca 2021 r. godz. 17.00
Bilety i dodatkowe informacje:
https://teatrmuzyczny.eu/kalendarium/piosenka-jest-dobra-na-wszystko-premiera-2020-2021

Nadia Gruszka
Materiał Teatru
15 marca 2021
Portrety
Jerzy Turowicz

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia