List otwarty

do Prezydenta Miasta Słupska - Roberta Biedronia.

My, niżej podpisani przedstawiciele środowisk twórczych oraz odbiorcy kultury, pragniemy wyrazić swoje zaniepokojenie sytuacją, jaka narosła wokół festiwalu „Scena Wolności", organizowanego przez Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku.

Nie zgadzamy się na to, aby nieliczna grupa ludzi o radykalnych poglądach decydowała za nas o tym, jakie sztuki możemy oglądać. Uważamy, że festiwal „Scena Wolności" stanie się jednym z najważniejszych wydarzeń teatralnych w Słupsku i liczymy na to, że odbędzie się w niezmienionej formie, zaproponowanej przez organizatorów.

Szanujemy prawo wszystkich ludzi do swobodnego wyrażania swoich poglądów i z tego powodu nalegamy, aby uszanowano nasze prawo do osobistego i samodzielnego wyrobienia sobie poglądu na temat festiwalowych spektakli. Nie chcemy aby Sztuka stała się pretekstem do politycznej nagonki, zwłaszcza w kontekście zbliżających się wyborów. W pełni popieramy organizatorów festiwalu i protestujemy przeciwko stosowaniu wobec nich jakichkolwiek form nacisku i represji ze strony grupy radykałów, które godzą w wolność artystycznej wypowiedzi oraz prawo widzów do samodzielnego doboru i oceny sztuki.

Stworzone przez: Agata Pietruszewska, Słupsk dnia: 9 sierpnia 2018 r.

Link do petycji do podpisu:

https://podpisz.to/petycja/wspolnie-zawalczmy-o-wolnosc-festiwal-teatralny-scena-wolnosci-nowy-teatr-im-witkacego-w-slupsku,354/lista-podpisow

(-)
Materiał nadesłany
10 sierpnia 2018
Portrety
Dominik Nowak

Książka tygodnia

Dostojewski. Portret intymny
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Alex Christofi

Trailer tygodnia