Listopad w TCN

Listopad jest u nas w tym roku wyjątkowo bogaty w wydarzenia i mamy nadzieję, że uda się Państwu wziąć udział chociaż w części z nich.

Za nami premiera „Żywotu Józefa". Jeśli ktoś z Państwa nie zdążył zobaczyć u nas, będzie miał jeszcze okazję w Ośrodku Kultury na Ursynowie.

Wszystkie terminy są podane w naszym repertuarze: http://tcn.at.edu.pl/repertuar-teatru/

Już 7 listopada odbędzie się premiera spektaklu „Wiły, rusałki, baby wodne i inne polki", w reż. Urszuli Hajdukiewicz, który dotyka najbardziej aktualnych problemów społecznych:
Znajdujemy się w centrum genderowej rewolucji. Media prześcigają się w publikacjach news'ów o kryzysie męskości, kolejnych etapach #metoo i feminizmie. Ogromna siła uruchomiona przez Polki podczas Czarnego Protestu wciąż wykorzystuje swój rozpęd. Jeszcze nigdy dyskusje o kobiecości nie wpływały tak silnie na nasze życie i nie budziły tak dużej potrzeby by się wobec nich ustosunkować. Bez żadnych kompromisów.
Więcej informacji na http://tcn.at.edu.pl/spektakl/wily-rusalki-baby-wodne-i-inne-polki/

Zakończyliśmy niedawno ogromny remont Teatru Collegium Nobilium i sali im. J. Kreczmara. Obie sceny zostały wyposażone w sprzęt (światło, dźwięk, kamery), którego nie posiada prawie żaden inny teatr w całej Polsce. Z tej okazji odbędzie się specjalny pokaz dla mediów 15 listopada o 10.30. Zaproszenie i szczegóły pokazu znajdziecie Państwo w oddzielnym załączniku.

Na Scenę Mistrzów wkracza tym razem Teatr Montownia z molierowskimi „Szelmostwami Skapena" – 19 listopada g. 19.00. Więcej informacji na http://tcn.at.edu.pl/spektakl/scena-mistrzow-at-teatr-montownia-szelmostwa-skapena/

Przez jakiś czas nie było u nas artystów z Białegostoku, ale mamy nadzieję, że widzowie warszawscy przywitają gorąco Karolinę Martin i jej spektakl lalkowy „Trzy ćwierci do śmierci":
Monodram lalkowy dla dorosłych inspirowany opowieściami z Supraśla, zebranymi i opracowanymi przez Wojciecha Załęskiego w zbiorze „Hecz precz stała się rzecz" oraz książką „Po trochu" Weroniki Gogoli.
Więcej informacji na temat spektaklu, a także pomysłodawczyni znajdziecie Państwo tutaj:
http://tcn.at.edu.pl/spektakl/trzy-cwierci-do-smierci/

Zapraszam serdecznie do śledzenia naszego repertuaru!
Teatr Collegium Nobilium jak zwykle zapewnia specjalne zniżki seniorom i studentom.
Godziny otwarcia Kasy Teatru, zostały zmienione:
pon. – pt.: 11.00 – 19.00 lub do rozpoczęcia spektaklu
sob. – niedz.: 13.00 – 17.00 lub do rozpoczęcia spektaklu
Więcej informacji na stronie www.tcn.at.edu.pl

Monika Zagawa
Materiał Teatru
7 listopada 2018

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia