Listopadowa premiera w Operze Nova

"Baron cygański" - reż: Janina Niesobska

Pierwszą premierą 54. sezonu artystycznego w bydgoskiej Operze Nova , zaplanowaną na 6 listopada 2010 r. będzie operetka Johanna Straussa "Baron cygański".

Tytuł ten, od 30 lat nieobecny w Bydgoszczy, powróci z całym sztafażem wspaniałych dekoracji i kostiumów, porywających układów tanecznych i udziałem znakomitych solistów-śpiewaków.

Jak mówił Maciej Figas, dyrektor Opery Nova, podczas konferencji prasowej 8 września: - Postanowiliśmy przygotować nową inscenizację "Barona cygańskiego", taką, która będzie mogła bez żadnych kompleksów konkurować z innymi naszymi operetkowymi przedstawieniami. Stąd też traktujemy tę realizację bardzo poważnie i angażujemy w jej przygotowanie cały sztab ludzi, który jest gwarantem powodzenia tego przedsięwzięcia. Autorką scenografii i kostiumów będzie Maria Balcerek, znana bydgoskiej publiczności z "Opowieści Hoffmanna" Jacques\'a Offenbacha. Reżyserię spektaklu powierzyliśmy Janinie Niesobskiej, która wcześniej przygotowywała u nas choreografię do "Hrabiny Maricy" i "Manru". Jest to wybór w pełni świadomy, albowiem chcielibyśmy z racji dość płytkiego libretta, pokazać "Barona cygańskiego" w możliwie jak najbardziej atrakcyjnej formie, wykorzystującej przede wszystkim ruch sceniczny i choreografię ".

oprac. m.w.
Materiały Teatru
14 września 2010

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia