Literacki eksperyment Hamlet#Casting

20. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski

Premierowe wydarzenie HAMLET#CASTING - projekt zrealizowany dla literackiego Big Book Festiwalu obejrzało ponad 600 widzów. Już w sierpniu będzie można zobaczyć je ponownie!

Performatywny spektakl na wątkach „Hamleta" Williama Szekspira znalazł się w programie 20. Festiwalu Szekspirowskiego – jednego z najważniejszych europejskich wydarzeń teatralnych, podczas którego co roku prezentowane są najciekawsze spektakle szekspirowskie z całego świata.

HAMLET#CASTING według scenariusza i w reżyserii Anny Król to jedno z siedmiu wydarzeń zrealizowanych na motywach najsłynniejszego dramatu Szekspira. Podczas festiwalu obejrzeć będzie można także m.in.: „Hamleta" z Quantum Theatre w reżyserii Arasha Dadgara, "Hamleta" w wykonaniu Forced Entertainment oraz „Hamleta" z Narodowego Starego Teatru w Krakowie, w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.

Spektakl będący połączeniem performatywnego czytania, muzycznego koncertu i plenerowej próby teatralnej kręci się wokół powracającego jak echo, słynnego "Być albo nie być". Ponad dwudziestu popularnych aktorów i aktorek mierzy się z monologiem wszechczasów. Usłyszymy go w interpretacji m.in. Adama Ferencego,Piotra Adamczyka, Rafała Mohra, Olgi Bołądź, Antoniego Pawickiego, Weroniiki Rosati i Eryka Lubosa. W roli głównej - Julian Świeżewski, 25-letni aktor związany z Teatrem Powszechnym.

HAMLET#CASTING
Sobota / 6 sierpnia / godz. 21.30
Gdańsk / Gdański Teatr Szekspirowski / Dziedziniec

(-)
Materiał Teatru
29 lipca 2016

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia