Literatura i gwiazdy

2. edycja Festiwalu Książki Słuchanej

Krzysztof Globisz przeczyta "Paragraf 22" Josepha Hellera, Dorota Segda - "Dzienniki Bridget Jones" Helen Fielding" a Ksawery Jasieński zaczaruje słuchaczy fragmentem "Stu lat samotności" Gabriela Garcii Marqueza. W połowie maja odbędzie się w Szczecinie druga edycja Festiwalu Książki Słuchanej.

Początek imprezy zaplanowany jest na czwartek, 15 maja. Tego dnia w programie są warsztaty dla dzieci i premierowy spektakl Teatru Nie Ma - "Kopuła" według powieści Pawła Jakubowskiego. Oficjalną inaugurację festiwalu przewidziano na piątek w Książnicy Pomorskiej (ta instytucja jest głównym organizatorem wydarzenia). Później- już tylko uczta dla słuchaczy: wielką literaturę, do poniedziałku interpretować będą m.in. Teresa Budzisz - Krzyżanowska, Wojciech Pszoniak, Krzysztof Wakuliński, Edyta Jungowska, Krystyna Czubówna, Sławomira Łozińska, Marian Dziędziel, Artur Barciś, Edyta Olszówka czy Adam Ferency.

Poza spotkaniami z książką czytaną i słuchaną, publiczność będzie mogła wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących: spektaklach "Nie jesteś sama" z udziałem Stanisławy Celińskiej, Krystyny Tkacz i Artura Barcisia, "Mój Molier" Andrzeja Seweryna i "Śmiercie" Magdy Kumorek, słuchowisku "Kocham pana, panie Sułku" z Martą Lipińską, Krzysztofem Kowalewskim i Adamem Ferencym, wspólnym nagrywaniu audiobooka, grze miejskiej czy licznych konkursach.

Większość festiwalowych wydarzeń toczyć się będzie w Książnicy Pomorskiej, ale arenami przedsięwzięcia staną się również Teatr Polski, Opera na Zamku, czy Wały Chrobrego. Szczegółowy program znaleźć można na stronie internetowej wydarzenia i jego profilu na Facebooku. Udział jest bezpłatny (poza biletowanymi przedstawieniami) i nie wymaga wcześniej rejestracji.

Festiwal Książki Słuchanej to jedyne tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Jego celem jest popularyzowanie literatury i jej nowoczesnych nośników.

(kas)
Kurier Szczecinski
5 maja 2014

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia