Literatura rosyjska na deskach Wierszalina

"Anatomia psa" - reż. Piotr Tomaszuk - Teatr Wierszalin

Wierszalin zaprasza 22 i 23 października do Supraśla na premierę spektaklu "Anatomia psa" w reżyserii Piotra Tomaszuka. Początek o godz. 18.00. Rezerwacja biletów on-line

Ten spektakl to spełnienie mojego od lat pielęgnowanego marzenia, żeby w naszym teatrze gościła literatura rosyjska - zapewnia Piotr Tomaszuk, dyrektor Wierszalina i reżyser "Anatomii psa".

"Anatomia psa" to autorski scenariusz Piotra Tomaszuka powstały w oparciu o dwa teksty Michaiła Bułhakowa -"Psie serce" i "Morfinę". Na scenie zobaczymy czwórkę aktorów: Rafała Gąsowskiego, Miłosza Pietruskiego, Dariusza Matysa i Katarzynę Grajlich. Spektakl jest bogaty w multimedia i ciekawe rozwiązania scenograficzne. Opowiada historię profesora Preobrażeńskiego i jego asystenta -doktora Bormentala. To dwójka naukowców, którzy w sposób niekonwencjonalny leczą ludzkie genitalia. Niemałą rolę w tym procederze odgrywa... ciało psa. Bo jeśli dobrze poszukamy, to psa możemy znaleźć w każdym z nas.

- Dajemy widzom opowieść o tym, że ustrój przepadł, ale ludzie zostali, zmieniły się tylko okoliczności - zapewnia Tomaszuk. - To, co niszczy ludzką postawę, to nie ustrój, a zawiść i ludzka małość.

(-)
Wrota Podlasia
19 października 2011

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia