„Lód” Teatru Provisorium na 34. WST

34 Warszawskie Spotkania Teatralne

Teatr Provisorium zaprezentuje swój najnowszy spektakl „Lód” podczas Warszawskich Spotkań Teatralnych 9 kwietnia o godz. 19.00 w Teatrze Dramatycznym na Scenie na Woli im. T. Łomnickiego.

W programie obok inscenizacji powieści Jacka Dukaja w interpretacji Janusza Opryńskiego zobaczymy także głośne spektakle Jana Klaty, Mai Kleczewskiej i duetu Janiczak-Rubin, żywo dyskutowane „Wesele" Marcina Libera z Teatru Polskiego w Bydgoszczy czy „Kronos" Krzysztofa Garbaczewskiego z Teatru Polskiego we Wrocławiu, refleksyjne i mroczne „Czarownice z Salem" Adama Nalepy z Wybrzeża oraz „Antyhonę" na podstawie dramatu Sofoklesa przeniesioną przez Agnieszkę Korytkowską-Mazur w polską rzeczywistość lat 40. ubiegłego wieku.

Wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć spektakl Teatru Provisorium wcześniej, zapraszamy do Centrum Kultury w Lublinie już 24 marca o godz. 19.00.

Jest 1924 rok. W wyniku wybuchu meteorytu tunguskiego świat spowija Lód. Historia zamarzła. Na świecie pojawiły się dziwne formacje lodowe – Lute. Polska ciągle pozostaje w niewoli rosyjskiej. Gdzieś daleko na Syberii Piłsudski wysadza pociągi. Rzeczywistość dzieli się na dwa zwalczające się stronnictwa: liedniaków – tych, którzy są za zamrożeniem, i ottiepielników – tych, którzy chcą odmrozić świat. I oto główny bohater Benedykt Gierosławski, nieudany filozof, logik, matematyk, nałogowy hazardzista, zostaje najęty przez Ministerjum Zimy, by pojechać na Syberię z misją odszukania swojego ojca, który został tam zesłany. Mają wspólnie odmrozić świat. Pojedziemy z bohaterem Koleją Transsyberyjską, po drodze wspólnie przeżywając wiele niebezpiecznych przygód. Będziemy świadkami wielu wielkich rozmów w duchu XIX-wiecznych rosyjskich sporów intelektualnych.
Janusz Opryński

(-)
Materiał Centrum Kultury
13 marca 2014

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...