Łódź Miastem Kobiet

dobre, bo łódzkie

Pod takim hasłem rozpoczyna się w weekend druga edycja projektu Łódź Miastem Kobiet. W programie festiwalu, który potrwa do końca czerwca, znajdą się m.in. koncerty, warsztaty, spektakle teatralne, pokazy oraz wykłady.

W ubiegłym roku w projekcie Łódź Miastem Kobiet, który został pomyślany jako alternatywa dla Euro 2012, wzięło udział prawie 8 tys. osób.

Tegoroczna edycja rozpocznie się w sobotę wernisażem fotografii Sebastiana Skalskiego - jednego z najsłynniejszych portrecistów i mini recitalem Ewy Błaszczyk w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych (AOIA) - zapowiada Marcelina Zięciak z biura prasowego projektu Łódź Miastem Kobiet.

Zobaczyć będzie można także wystawy fotograficzne: "Projekt 9M", której bohaterkami są kobiety w ciąży oraz "Sztuka czwartego wymiaru" prezentującą fotografie z badań prenatalnych USG. Autorką większości zdjęć jest prof. Maria Respondek Liberska.

Także w sobotę odbędzie się "Noc Kobiet" w AOIA; w jej programie znajdzie się m.in. spektakl "Honeymoon", warsztaty literackie, ceramiczne, "sexy move", a także występy taneczne, show fryzjerskie i projekcja filmu "Diabeł ubiera się u Prady". Natomiast w Widzewskich Domach Kultury odbędą się m.in. pokazy jogi, spotkania ze stylistką, a także projekcja filmu "Take this Waltz" w reż. Sarah Polley.

W drugi weekend festiwalu (20-23 czerwca) odbędzie się Zjazd pań Prezydent oraz pań Minister, a jednym z tematów debaty w Urzędzie Miasta Łodzi będzie "Kobieta i władza". Zaplanowano także premierę spektaklu tanecznego Agnieszki Cygan "Kochaj mnie, ale nie za bardzo", babskie warsztaty w Centrum Kultury Młodych i wydarzenia w Widzewskich Domach Kultury.

Na rynku Manufaktury w koncercie "Dobre, bo łódzkie" wystąpią łódzkie szkoły tańca i zespoły rockowe m.in. L. Stadt. W Centrum Konferencyjno-Biznesowym Synergia odbędą się m.in. warsztaty slow food, pokazy mistrzów kuchni, jarmark zdrowej żywności i ziołolecznictwa.

Teatr Scena Poczekalnia pokaże też premierowa spektakl "Tajemniczy Mr Love".

Na zakończenie tegorocznego projektu w dniach 28-30 czerwca zaplanowano maraton tanga argentyńskiego oraz cykl wydarzeń w Akademii Sztuk Pięknych m.in. warsztaty z dress code, aranżacji wnętrz, rękodzieła artystycznego, pokazy kolekcji dyplomowych. W Teatrze Nowym zobaczyć będzie można spektakl muzyczny "Sny i marzenia Violetty Villas".

Podczas festiwalu nie zabraknie także przeglądu kina z kobietą w roli głównej w Muzeum Kinematografii, a panie mogą liczyć także na specjalne rabaty m.in. w partnerskich salonach SPA i salonach fryzjerskich na hasło dostępne na stronie projektu.

Wydarzenia Łódź Miastem Kobiet odbywać się będą m.in. w AOIA, Widzewskich Domach Kultury, Centrum Kultury Młodych, ASP i Urzędzie Miasta Łodzi.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie projektu: www.lodzmiastemkobiet.pl.

(-)
(PAP)
15 czerwca 2013

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki