Łódzka polecajka

9 - 11 lipca 2021 r.

Sezon teatralny 2020/2021 już za nami. Mimo przerwy w działaniu teatrów życie kulturalne nie zwalnia tempa. W upalny weekend 9-11 lipca w Łodzi będzie można wybierać między wydarzeniami o różnorodnym charakterze.

"Letnie brzmienia"  koncerty

Piątek 9.07 - godz. 20:00 - Mrozu

Sobota 10.07 - godz. 20:00 - Artur Rojek

W piątek (9.07) w EC1 o godzinie 20.00 odbędzie się koncert Mrozu w ramach serii wydarzeń „Letnie brzmienia". W sobotę (10.07) o godzinie 20.00 w tym samym miejscu wysłuchać będzie można występu Artura Rojka. Bilety na oba wydarzenia dostępne są pod adresem internetowym www.eventim.pl/letniebrzmienia

"Tata" - reż. Tomasz Maśląkowski - Teatr Arlekin w Łodzi

Sobota 10.07 - godz. 17:00

W Teatrze Arlekin w sobotę (10.07) o 17.00 będzie miała miejsce premiera spektaklu „Tata" w reżyserii Tomasza Maśląkowskiego. Widowisko oparte jest na książce „Mijn Vader" Toona Telleena oraz wspomnieniach i przemyśleniach twórców na temat ojcostwa. „Tata" opowiada o wizji idealnego ojca widzianego oczami dziecka, eksploruje jego cechy, istotność i rolę. Spektakl odbędzie się na Scenie Kameralnej; przeznaczony jest dla widzów powyżej 5 lat i całych rodzin.

„Tytułowy bohater spektaklu „Tata" to widziany oczami dziecka „ojciec idealny". Gigantyczny, wszechwiedzący, niezłomny, i – przede wszystkim – niekonwencjonalny. Taki, który zna rozwiązanie każdego problemu, a jednocześnie nie wstydzi się okazywania emocji. Taki, który potrafi przeciwstawić się lekarzom, trenerowi pływania, ale też rozzłościć się czy nawet rozpłakać. To jednocześnie zapis tęsknoty za Tatą, który kurczy się, łamie, a czasem nawet... znika." /materiał Teatru Arlekin w Łodzi/

"Nieoczywiste piękno. Działania malarskie w przestrzeni miejskiej Łodzi" - wystawa

Niedziela 11.07

W niedzielę (11.07) przy ul. Kaszubskiej 6 będzie można obejrzeć wystawę malarstwa w przestrzeni miejskiej Kacpra Zaorskiego-Sikory. Wystawa jest częścią serii wydarzeń „Nieoczywiste piękno. Działania malarskie w przestrzeni miejskiej w Łodzi" realizowanej w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Łodzi dla twórców bądź osób upowszechniających kulturę.

Magda Małowska
Dziennik Teatralny Łódź
10 lipca 2021

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia