Łódzka polecajka

27 – 29 sierpnia 2021 r.

Lato chyli się ku końcowi, a to oznacza początek nowego sezonu teatralnego 2021/22. Niektóre teatry zdecydowały się rozpocząć go już pod koniec sierpnia! Inne działania kulturalne oczywiście nie zwalniają swojego tempa. W ten weekend w Łodzi odnaleźć można wyśmienite propozycje, idealne dla fanów sztuki.

Koncert zespołu "Napięcie" - Łódzki dom kultury

W piątek 27.08 o godzinie 19.00 w Pasażu Kultury Województwa Łódzkiego przy ul. Traugutta 18 usłyszymy koncert zespołu Napięcie. Grupa wykonuje muzykę tradycyjną, inspirowaną brzmieniem dawnych kapel wiejskich. Współorganizatorem wydarzenia jest Łódzki Dom Kultury. Jest ono częścią cyklu „Miasto Gra Wieś". Wstęp wolny.

"Bóg mordu" - reż. Zbigniew Rybka - Teatr Muzyczny w Łodzi

W piątek 27.08 i w sobotę 28.08 w Teatrze Muzycznym w Łodzi o godzinie 19.00 odbędzie się premiera spektaklu „Bóg mordu" w reżyserii Zbigniewa Rybki na podstawie dramatu Yasminy Rezy. Przedstawienie przygotowane zostało w ramach zadania „Teatr, który nie wyklucza". Z tego też powodu w piątek widowisko dostępne będzie z audiodeskrypcją dla osób niewidzących i niedowidzących. Premiera przygotowana została przez Fundację Teatru Scena Poczekalnia, a partnerami projektu są Teatr Muzyczny w Łodzi oraz Teatr Miejski w Lesznie. Bilety można zakupić na stronie teatru po uprzednim dokonaniu rezerwacji drogą telefoniczną.

"Cosi fan tutte" - reż. Waldemar Stańczuk - Teatr Wielki w Łodzi

W sobotę 28.08 i w niedzielę 29.08 o godzinie 20.00 Teatr Wielki w Łodzi przygotował plenerową wersję spektaklu „Cosi fan tutte", opery z librettem Lorenzo da Ponte, a której kompozytorem jest Wolfgang Amadeus Mozart. Za kierownictwo muzyczne odpowiada Marcin Werner, natomiast reżyserem widowiska jest Waldemar Stańczuk. Spektakl odbędzie się na placu budynku technicznego (wejście od ul. Jaracza 45/47). Bilety dostępne są na stronie Teatru Wielkiego w Łodzi.

Magda Małowska , Maria Krawczyk
Dziennik Teatralny Łódź
27 sierpnia 2021

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...