Łódzka polecajka

8-9 maja 2021

Już niebawem będzie można zasiąść na publiczności. Ale jeszcze chwila, jeszcze momencik! W oczekiwaniu na otwarcie instytucji kultury, widzowie mogą zaspokoić swój głód propozycjami spektakli online łódzkich teatrów.

Bajka Zjajka - reż. Maciej Dużyński - Teatr Pinokio
8 maja 2021 r. – cały dzień
9 maja 2021 r. – cały dzień
Puc i Ciut – bohaterowie i przyjaciele – podczas wspólnej zabawy odkrywają... jajko. Z jajka wykluwa się gąsienica – Zjajka. Młodzi odkrywcy postanawiają się o nią zatroszczyć. Efekt przechodzi ich najśmielsze oczekiwania. Bajka Zjajka to opowieść o dostrzeganiu świata, o poznawaniu i
postrzeganiu rzeczywistości, która równie prawdziwie otacza najmłodszych. Spektakl DLA i O najnajach.
/materiał Teatru Pinokio/

Dotknij JESTEM – reż. Kasia Tercz – Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
Video - Art - Performance
8 maja 2021, godz. 12:00
Video – art – performance "Dotknij JESTEM" to alegoryczna pieśń duszy obleczonej w ciało, która doświadcza rzeczywistości. To spotkanie z sensualnym, duchowym, emocjonalnym i fizycznym darem OBECNOŚCI – siebie w sobie, swojej Esencji w sobie, ale i przodków w sobie, bólu i namiętności w sobie, historii swojej i swego rodu w sobie, oraz siebie zawierającej się we wszystkim i wszystkich dookoła. Film powstał na drodze eksperymentu warsztatowego inspirowanego japońskim tańcem Butoh, ekspresjonizmem niemieckim, rytmiką Emila Jaques' a Dalcroze' a, pracą z ciałem, muzyką oraz plastyczną i terapeutyczną ekspresją tworzenia wizji siebie – swojej szaty. Ruch, czucie, dotyk, faktura, kolor, tworzywo, obraz, światło – stały się naszym uniwersalnym językiem, wrotami do świata, w którym nie ma oceny, klasyfikacji, oddzielenia. Świata, w którym JESTEM. Tak wykonawcy – twórcy – jak i publiczność będzie miała możliwość wstąpić, za pośrednictwem artystycznego doświadczenia, w swój intymny świat OBECNOŚCI.
/ materiał AOIA/

Maria Krawczyk
Dziennik Teatralny Łódź
8 maja 2021

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...