LOT jubileuszowy

20. Letni Ogród Teatralny

Wakacje tuż, tuż a w raz z nimi do Katowic powraca Letni Ogród Teatralny! To już XX edycja i jak zwykle nie zabraknie ulubieńców publiczności, a także „świeżej krwi" w repertuarze.

Wydarzenie kulturalne jakim jest LOT już od 1999 roku gromadzi widzów w wakacyjne weekendy lipca i sierpnia, aby dostarczyć publiczności obcowanie ze sztuką nawet poza sezonem teatralnym. Jak co roku w repertuarze widz duży i mały znajdzie coś dla siebie.

Najmłodsi mogą skorzystać z Letniej Grządki Teatralnej, czyli spektakli dla dzieci prezentowanych na scenie w podcieniach Teatru Korez i Miasta Ogrodów w każdą niedziele lipca i sierpnia o godzinie 15. W repertuarze „starzy" uczestnicy LOT'u, m.in. Teatr Lalek Banialuka z Bielska-Białej, Divadlo PIKI ze Słowacji, Teatr CoNieco z Białegostoku, Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha, TeatRyle z Poznania oraz Katowicki Teatr Ateneum.

Dla naszych starszych widzów również repertuar obfituje w wiele ciekawych propozycji. Już w pierwszy weekend LOT'u niezastąpieni i zawsze przyciągający ogromną publiczność - wirtuozi humoru, czyli Kabaret Hrabi wraz z Ab Ovo Teatr Improv. Przedstawią publiczności pojedynek na improwizację.

Następny weekend kolejny raz na scenie Letniego Ogrodu wystąpi Teatr Bagatela z Krakowa. W niedzielę program o zwykłym mężczyźnie zaprezentuje Teatr Palladium z Warszawy. Wyjątkowo w piątek, 13 lipca w ramach weekendu poświęconego tematyce regionu podczas LOTu na scenie wystąpią dwa teatry ze Śląska – Teatr HOM z Tychów i Teatr dla Dorosłych z Bierunia. Następnego dnia w dalszym ciągu zostajemy przy tematyce Śląska z fenomenalną Grażyną Bułką w monodramie Mianujom Mie Hanka.

W przedostatnią sobotę lipca w repertuarze pojawił się Teatr Capitol z Warszawy, natomiast ostatni weekend lipca rozpoczniemy z Lubuskim Teatrem z Zielonej Góry w spektaklu Przyjazne Dusze.

Sierpniową część Letniego Ogrodu Teatralnego rozpoczniemy ostatnią Korezową premierą, czyli Mrożoną Papugą.

W tym miesiącu Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha nie przyjedzie do nas jedynie z repertuarem dla młodszej widowni, ale także dla tej starszej ze spektaklem Polska 120.

Publiczność będzie miała okazję obejrzeć dwie panie w akcji na scenie LOTu – Annę Guzik i Katarzynę Pakosińską w spektaklu Seks w życiu Kobiety.

Ostatnim sobotnim spektaklem Letniego Ogrodu Teatralnego będzie znany naszej publiczności Wrocławski Teatr Komedia, który w odpowiedni sposób nastroi i pożegna dorosłych widzów aż do następnej edycji LOTu.

Oczywiście w repertuarze nie może zabraknąć również koncertów i towarzyszących wystaw. Dla widzów przygotowaliśmy 3 niedzielne koncerty oraz 3 wystawy rozplanowane na cały lipiec i sierpień. W tym roku zaprezentowaliśmy Wam kilka dodatkowych propozycji w rozpisce LOTu. XX edycja LOTu zobowiązuję, bo już od 1999 roku jesteśmy z Wami i dla Was – mamy nadzieję że jeszcze wiele lat będziemy się spotykać na Letnim Ogrodzie Teatralnym.

Agnieszka Rybicka
Materiał organizatora
16 lipca 2018
Wątki
Lato 2018

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...