Lubimy marzyć i wspominać

"Moja ABBA" - reż. Tomasz Man - Teatr Muzyczny Kapitol

„Moja Abba” w reżyserii Tomasza Mana to najnowsza produkcja Teatru Muzycznego Capitol. Premiera spektaklu, który jest opowieścią o kobiecie zakochanej w muzyce szwedzkiego zespołu, odbędzie się w niedzielę.

„Moja Abba" w reżyserii Tomasza Mana to najnowsza produkcja Teatru Muzycznego Capitol. Premiera spektaklu, który jest opowieścią o kobiecie zakochanej w muzyce szwedzkiego zespołu, odbędzie się w niedzielę.
Autorem sztuki jest jej reżyser Tomasz Man. Sztuka była już wcześniej wystawiana, zdobywając m.in. nagrodę za oryginalny scenariusz słuchowiska radiowego na XII Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie w 2012 r.
Aktorzy wrocławskiego Capitolu fragmenty przedstawienia prezentowali wcześniej na Festiwalu Europejskich Projektów Teatralnych Les Eurotopiques w francuskim Tourcoing. Projekt zdobył wówczas główną nagrodę festiwalu.
"Moja Abba" to opowieść o kobiecie w średnim wieku, która zakochała się w muzyce szwedzkiego zespołu. Śpiewa utwory Abby, co denerwuje jej męża - polityka, który chce zostać posłem. W życiu kobiety pojawia się reżyser telewizyjny, który chce zrobić o niej program.
- "Abba" jest tutaj pretekstem do opowiedzenia historii o tym, że lubimy marzyć i wspominać. To również opowieść o ludziach - malowanych ptakach, którzy często są odrzucani przez społeczeństwo - mówił w czwartek podczas próby prasowej reżyser spektaklu Tomasz Man.
Po wrocławskiej premierze spektakl zostanie ponownie pokazany w francuskim Tourcoing, tym razem w pełnej wersji.

(-)
(PAP)
10 maja 2013

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia

Alicja w Krainie Czarów
Jacek Tyski
W najbliższy weekend Opera na Zamku w...