Lukas Maria Kuen - pianista

Koncert kameralny - Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku

Wszechstronny pianista i partner znakomitych artystów muzyki kameralnej. Od 2010 roku jest członkiem Orkiestry Symfonicznej Bawarskiego Radia. Zajmuje także stanowisko docenta w Wyższej Szkole Muzyki i Teatru w Monachium.

W latach 1993 – 2000 studiował w Monachium grę na fortepianie, akompaniament i muzykę kameralną. Ukończył klasę mistrzowską fortepianu prof. Michaela Schäfera i interpretację piosenki prof. Helmuta Deutscha.

W 1999 roku otrzymał stypendium Fundacji „Villa musica” Nadrenii Palatynatu. Rok później został przyjęty do organizacji sir Yehudi Menuhina „Live Music Now”.

Uczęszczał na liczne kursy mistrzowskie m.in. Irwina Gage’a, Klausa Schilde, Andrasa Schiffa i Menahema Presslera. Podczas konkursu muzycznego Wspólnoty Publiczno-Prawnych Rozgłośni RFN został mianowany oficjalnym akompaniatorem.

W ramach swojej działalności koncertowej pracuje regularnie jako pianista dla orkiestr Bamberger Symphoniker i Münchner Philharmoniker.

Jest laureatem wielu konkursów. W 2003 roku zdobył nagrodę dla najlepszego pianisty w międzynarodowym konkursie „Schubert i muzyka modernizmu“ w Graz. Pierwsze nagrody otrzymał także m.in. w Konkursie im. M. Regera w Weiden w 2002 r. (I nagroda i nagroda publiczności), Konkursie Muzyki Kameralnej Modernizmu im. Wolfganga Jacobiego w 2003 r. w Monachium, Konkursie Tercetów Smyczkowych im. A. Samter w 2004 r. w Berlinie oraz Konkursie im. S. Lindberga w 2000 r. w Berlinie (najlepszy akompaniament piosenki).

(materiał udostępniony przez artystę)

(-)
Materiały OiFP
21 kwietnia 2012

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia