Mądry głupiec czy głupi mędrzec?

Scena Opowiadania 2013

Stowarzyszenie Grupa Studnia O. zaprasza w ramach cyklu SCENA OPOWIADANIA 2013 na przedstawienie TUUP i 1001 POMYŁEK HODŻY NASREDDINA. Odbędzie się ono w niedzielę, 9 czerwca, godz. 19.00 w Teatrze Stara Prochownia SCEK (ul. Boleść 1, Warszawa)

Tuup to charyzmatyczny poeta-improwizator, wokalista i perkusjonista, związany z zespołem muzycznym „Transglobal Underground", a także opowiadacz. Urodził się w Gujanie, dorastał w Acton, w West London. Sztuką opowiadania zajmuje się od 1981 roku, gdy wraz ze znanym polskiej publiczności Benem Haggarty i Daisy Kable założył West London Storytelling Unit, przywracając w ten sposób tradycję opowiadania w Wielkiej Brytanii. Jego styl opiera się na całkowitej improwizacji. Objechał z opowieściami cały świat: Europę, Afrykę, obie Ameryki.

Widowisko jest wspólnym wieczorem opowieści o Hodży Nasreddinie – mądrym głupcu, głupim mędrcu. Opowieści przewrotne i dowcipne, oparte na paradoksie, inteligentne i zabawne. Spotkanie kultur, języków, pojedynek na historie. Opowieści Tuupa będą tłumaczone symultanicznie z angielskiego.

Wstęp 10 zł.

Projekt Scena Opowiadania 2013 odbywa się dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy

Współpraca Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej.

Odwiedź stronę: www.studnia.org

(-)
Materiał organizatora
6 czerwca 2013

Książka tygodnia

Wszyscy o nas mówią
Biblioteka Poezji Współczesnej (WBPiCAK)
Patrycja Sikora

Trailer tygodnia

Alicja w Krainie Czarów
Jacek Tyski
W najbliższy weekend Opera na Zamku w...