Magia sceny

Drzwi Otwarte w Teatrze Horzycy

W najbliższą niedzielą będzie można zajrzeć za kulisy Teatru Horzycy. Postacie z bajek zejdą ze sceny, aby każdy z chętnych mógł sobie z nimi zrobić zdjęcie. A to tylko jedna z wielu teatralnych niespodzianek, które na nas czekają.

Powód? Co jakiś czas Teatr Horzycy zaprasza do swojego wnętrza wszystkich chętnych, aby od kulis przybliżyć im magię teatralnej sceny. W najbliższą niedzielę przy okazji inauguracji tegorocznego sezonu czekają nas kolejne Drzwi Otwarte. A podczas nich wielka familijna impreza dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Każdy może przynieść własny aparat fotograficzny, aby uwiecznić ten moment. Dodatkową atrakcję będą stanowiły zdjęcia robione przez toruńskiego fotografika Wojtka Szabelskiego na... magnesach. 

- Chętni opuszczą więc teatr z nietypową fotograficzną pamiątką, którą będzie można sobie przyczepić np. na lodówce - zdradza atrakcje niedzielnej imprezy Agnieszka Warczachowska, kierownik Biura Obsługi Widzów w Teatrze Horzycy. - Impreza jest okazja do promocji naszych dwóch bajek - premierowej "Być jak Pippi" oraz znanego już ze sceny "Kota w Butach". Dziewczynkom będziemy zatem malowali piegi, a chłopcom -jeśli tylko będą chcieli - kocie wąsy, Premiera "Być jak Pippi" już 22 września. To opowieść o rudej i piegowatej Pippi Pończoszance, która mieszka z koniem i małpką - panem Nilssonem. Jej przygodami, które wyszły spod pióra Astrid Lindgren, namiętnie zaczytywały się kolejne pokolenia dzieci. Teraz Pippi - grana przez Olę Bednarz - wkracza na teatralną scenę w nowym muzycznym spektaklu. Jak będzie wyglądać? O tym jako pierwsi przekonają się uczestnicy Drzwi Otwartych. Aktorzy zejdą bowiem ze sceny, aby porozmawiać z publicznością. Będzie również sporo muzyki.

- Tego dnia będzie można zajrzeć za kulisy teatru i poznać tajemnice maszyn obsługujących całą scenę. Zwiedzanie będzie odbywać się w odstępach 30-minutowych - mówi Agnieszka Warczachowska. - Na scenie stanie niespodzianka dla dzieci zbudowana z elementów scenografii najnowszego spektaklu. Będę balony, słodkie niespodzianki od naszego sponsora - firmy "Toruń Pacific", a nawet ogromna plansza z otworami na głowę, przy której warto będzie zrobić sobie pamiątkową fotografię.

Drzwi Otwarte w Teatrze Horzycy już w najbliższą niedzielą od godz. 12 do 14- Wstęp wolny. 

Impreza odbywa się w ramach realizacji projektu "Promocja dziedzictwa kulturowego poprzez markowe imprezy kulturalne" i jest finansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Tomasz Bielicki
Nowości
13 września 2012

Książka tygodnia

Kwiatkowska. Żarty się skończyły
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marcin Wilk

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...