Magiczna lekcja rzeźby

"Le Filo Fable" - reż. Joanna Gerigk - Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

22 czerwca o godz. 12.30 zapraszamy na Dużą Scenę Teatru Lalki i Aktora
w Wałbrzychu – przemienioną w pracownię rzeźbiarską, w której na oczach widzów ożyją rzeźby, tworzone przez aktorów. Spotkamy tu: dwoje młodych rzeźbiarzy – powściągliwą kobietę i mężczyznę o wybujałej wyobraźni, elektryka Czesława Cygę, którego pasją jest pisanie bajek, spragnionego wiedzy i życiowych mądrości Hipopotama oraz Księżyc, Jeziorko, Myszkę i Ptaka, którzy kłócą się, kto z nich jest największy.

Interaktywny spektakl „Le Filo Fable", podczas którego aktorzy inscenizują „tu i teraz" sekwencje bajkowe z różnych stron świata, łączy walory artystyczne z edukacyjnymi. Uczy dzieci rozmawiać, zadawać pytania i próbować na nie odpowiedzieć. Uzmysławia, jak ważne jest to, kim jesteśmy, a nie, jak wyglądamy. Poucza, że dzieci, także te najmniejsze, mogą mieć własne zdanie, własne myślenie i w ten sposób pozytywnie wpływać na poczucie własnej wartości oraz kontakt ze światem.

Naturalna, ascetyczna scenografia autorstwa Jana Polívki, oddająca klimat pracowni rzeźbiarskiej, oraz muzyka tworzona przez aktorów na żywo sprawiają, że spektakl staje się czymś na miarę eksperymentu scenicznego.

„Le Filo Fable" – na motywach bajek filozoficznych z różnych stron świata
Czas trwania spektaklu: ok. 50 minut

Cena biletu: 17 zł (normalny), 15 zł (ulgowy)

Rezerwacja poniedziałek – piątek (w dni robocze) w godz. 900-1500 tel. 74 666 73 40
Kasa biletowa czynna godzinę przed spektaklem, tel. 74 666 73 41

 

Marlena Jasińska-Denst
Materiał Teatru
17 czerwca 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia