Magiczny dywan znowu lata

"Aladyn Jr." - reż. Wojciech Kępczyński - Teatr Roma w Warszawie

"Aladyn Jr." od premiery spektaklu w listopadzie 2011 roku cieszy się on wielką popularnością u widzów w każdym wieku. Lot dywanem dwojga bohaterów nad publicznością (żadnych efektów specjalnych, czysta magia teatru), to sensacja, o której miłośnicy teatru opowiadają sobie od roku.

To naturalnie, że pytania o wznowienie Aaladyna jr napływają do teatru każdego dnia, inscenizacja wymagała jednak pewnych przekształceń. W pierwotnej wersji ALADYN JR towarzyszył wystawianemu równolegle musicalowi Les Miserables. Najnowsza premiera, DESZCZOWA PIOSENKA, postawiła przed realizatorami wysokie wymagania techniczne i duża scena teatru uległa gruntownej reorganizacji. Informujemy, że bajeczny spektakl wraca na stałe do repertuaru.

Przy okazji przypominamy, że ALADYN Jr to – w wersji Disneya – ekranizacja popularnej baśni wzbogacona o muzykę tak znakomitą, że zarówno ścieżka dźwiękowa filmu, jak i główna piosenka, "To nowy świat" (A Whole New World) otrzymały Oscary za 1992 r. za Najlepszą Muzykę i Najlepszą Piosenkę. Autorami tego imponującego sukcesu są Alan Menken, Howard Ashman i Tim Rice. W polskiej inscenizacji w rolę Dżina wcielają się Robert Rozmus i Tomasz Steciuk, kostiumy zaprojektowała Dorota Kołodyńska, fryzury Jaga Hupało, a makijaże Sergiusz Osmański. Tych, którzy już widzieli magiczny spektakl w Teatrze ROMA, zapraszamy raz jeszcze, a tych, którzy jeszcze ALADYNA JR nie oglądali, zachęcamy tym bardziej. Magiczny dywan znowu lata!

(-)
Materiał Teatru
31 października 2012

Książka tygodnia

Twórcza zdrada w teatrze. Z problemów inscenizacji prozy literackiej
Wydawnictwo Naukowe UKSW
Katarzyna Gołos-Dąbrowska

Trailer tygodnia