Magiczny świat nowohuckich baśni

7 tydzień Bulwar(t)u Sztuki

Ostatni tydzień lipca będzie baśniowy! Nie tylko dlatego, że na Scenie Nocy Letniej pojawią się "Baśnie z tysiąca i jednego bloku" Magdy Miklasz. Podczas kina będziemy śnić o sushi, w nedzielę dzieciaki stworzą mapę marzeń, a Wera Krówka i Katarzyna Białowolska zaczarują scenę magicznymi dźwiękami

Teatr, kino, muzyka

Na zakończenie lipca, Scena Nocy Letniej będzie rozbrzmiewać dźwiękami piosenek "Baśni z 1001 bloku". Spektakl Magdy Miklasz to podróż do jednego z nowohuckich bloków - jego mieszkańców, historii, klimatu tutejszych osiedli. Wyruszamy w sobotę o 20.30.

Sporo będzie się działo w ramach kina letniego. W ramach czwartkowego cyklu "Wakacyjna Akademia Filmu Polskiego", zobaczymy film "Czerwony pająk". Przed projekcją Łukasz Maciejewski spotka się z reżyserem, Marcinem Koszałką i producentką Agnieszką Kurzydło.

Start o 20.00. W niedzielę o 21.00 zapraszamy natomiast na głośny film o mistrzu sushi, a może raczej artyście sushi- Jiro Ono.

Dla kochających muzykę klasyczną, świetną informacją będzie, że w niedzielę o 17.00 nad Zalewem wystąpi charyzmatyczna Wera Krówka w duecie z Katarzyną Białowolską. Fortepian i skrzypce to chyba najpiękniejszy i najbardziej romantyczny duet. Warto dać się ponieść tej muzyce!

Szybsze rytmy zagwarantuje natomiast Sr. Balanga - DJ, który przyjechał do nas prosto z Wysp Kanaryjskich. Piątkowa potańcówka tym razem przerodzi się w niezłą balangę! A początek już o 20.30.

Dla fanów mikrofonu, jak zwykle mamy także sąsiedzkie śpiewy we wtorki o 19.00.

Nawarz sobie piwa - warsztaty dla dorosłych

Jak wiadomo, nie ma nic lepszego w letnie popołudnie niż zimne piwko. Ale czemu by sobie go nie zrobić własnymi rękami? Podczas czwartkowych warsztatów dla dorosłych posiądziemy sztukę warzenia piwa. Początek o 18.00.

Mamy także "bezalkoholowe" propozycje warsztatowe. W środę o 18.00 kontynuujemy warsztaty genealogiczne, a w sobotę o 12.00 ostatni raz sprawdzimy jak stworzyć coś z ceramiki.

Bulwar(t) dzieci

Z dzieciakami spotkamy się podczas wtorkowych warsztatów o 12.00 - najpierw poobserwujemy, co w trawie piszczy, a potem postaramy się to przenieść na papier W niedzielę natomiast, jak zawsze w samo południe, po raz kolejny zobaczymy w akcji Teatr Kultureska. Tym razem tematy ekologii i szacunku do środowiska pojawią się w spektaklu "Mapa marzeń".

Sport i jedzenie

To już ostatnia szansa na odwiedzenie Pikniku Krakowskiego. Od 10 do 16 lokalne firmy serwują pyszne i zdrowe jedzonko. Śniadanie i lunch odhaczone!

Kontynuujemy także cykle sportowe - w poniedziałki o 18.00 zachęcamy seniorów do odwiedzenia plenerowej siłowni, w środy o 18.00 praktykujemy tai chi, a w niedzielę o 9.00 jogę na trawie.

--

Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny. Warsztaty dla dzieci i dorosłych wymagają wcześniejszych zapisów pod adresem: bulwarowa@laznianowa.pl

Pełen program tegorocznego Bulwar(t)u Sztuki na www.laznianowa.pl

(-)
Materiał organizatora
24 lipca 2017
Wątki
Lato 2017

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...