Maj w to mi graj!

m. in. "Epitafium dla władzy" - reż. Ewa Ignaczak - Teatr Gdynia Główna

W dniach 1-4 maja odbywa się Majówka z Teatrem Gdynia Główna. W repertuarze spektakle dla dzieci i dorosłych.

Drodzy Widzowie! Na hasło "maj w to mi graj" cena karnetu na wszystkie majówkowe spektakle wynosi 55 zł! Nie czekajcie, rezerwujcie! Leniwe, majówkowe popołudnia dedykujemy dzieciom - z bohaterami Stacji Bajek nie będą miały czasu na nudę! Zapraszamy codziennie o godz. 12. Nieco starszym widzom radzimy zarezerwować sobie majowe wieczory, gdyż zaplanowaliśmy dla nich spotkania z niezwykłymi osobistościami.

W piątek 2 maja poznamy historię "Braciszka i siostrzyczki" oraz innych bohaterów opowieści braci Grimm, w tym złej czarownicy, która zamieniła chłopca w jelonka.

Sobota 3 maja to dzień należący do "Śpiącej Królewny". W przeciwieństwie do głównej bohaterki widzom nie grożą żadne objawy senności - emocje gwarantują Wróżki, Książe, Czarownica i Dresiarz.

Na zakończenie, 4 maja, proponujemy "Wielkie ciasto", które nie tylko najmłodszym osłodzi powrót do pomajówkowej rzeczywistości. Zadbają o to gospodarze spotkania - Kuchmistrz i jego pomocnik Kuchcik.

2 maja o godz. 19 zapraszamy na autorski spektakl Aurory Lubos, która w "Aktach" oddaje głos osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Projekt został zrealizowany dzięki Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego. "Akty" pokazywane są dzięki programowi Instytutu Muzyki i Tańca - Scena dla tańca 2014

3 maja o godz. 19 dworzanie Cesarza z "Epitafium dla władzy" włączą się w rozważania o mechanizmach władzy, funkcjonujących nie tylko w świecie politycznym.

Repertuar:

2 maja godz. 12

Braciszek i siostrzyczka na podstawie baśni braci Grimm
reżyseria: Luba Zarembińska / Teatr Stacja Szamocin

2 maja godz. 19
Akty Spektakl autorski Aurory Lubos /Aurora Lubos

3 maja godz. 12

Śpiąca królewna na podstawie baśni braci Grimm i Charlesa Perraulta
adaptacja i reżyseria: Luba Zarembińska/ Teatr Stacja Szamocin

3 maja godz. 19

Epitafium dla władzy Insp. "Cesarzem" Ryszarda Kapuścińskiego
Scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak / Teatr Gdynia Główna

4 maja (niedziela) godz. 12

Wielkie ciasto insp. opowiadaniem J.R.R. Tolkiena "Kowal z Podlesia Większego"
scenariusz i reżyseria: Piotr Srebrowski / Teatr Gdynia Główna

Maj w to mi graj!

1-4 maja od godz. 12

Bilety na spektakle wieczorne w cenie 20/ 30 zł, spektakle dla dzieci 15 zł, przy zakupie biletów na 2 lub więcej przedstawień rabat w wysokości 5 zł na każdym bilecie, na hasło "Maj w to mi graj" karnet na wszystkie spektakle w cenie 55 zł.

(-)
Materiał Teatru
2 maja 2014

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia