Maja Olenderek Ensemble w Teatrze Pinokio

Scena Muzyczna Drewniane Ucho

Kolejny koncert z cyklu Scena Muzyczna Drewniane Ucho w najbliższą sobotę 16 listopada 2013 r. o godz. 19.00. Na scenie wystąpi Maja Olenderek Ensemble.

Scena Muzyczna "Drewniane Ucho" to nowatorski projekt mający na celu prezentację najciekawszych zjawisk muzycznych eksplorujących rejon wspólny dla teatru, performance'u i muzyki. To projekt otwarty na eksperyment, poszukiwanie oryginalnych środków ekspresji artystycznej i kreowanie nowych wartości. Jest miejscem prezentacji twórczości muzyków oraz kompozytorów związanych z innymi teatrami w Polsce i zagranicą.

Maja Olenderek Ensemble to skład, którego brzmienie ociera się o różne gatunki muzyczne - od nostalgicznych singer-songwiterskich ballad, przez delikatny dziewczęcy blues i muzykę etniczną, po utwory o melodyce flamenco, a nawet reggae.

Trudno orzec czy to ptak

czy nosorożec.

Muzycy świadomie czerpią z różnych nurtów, a powstałą mieszankę opakowują w zgrabną, akustyczną całość.

www.majaolenderek.com

Kto: Maja Olenderek Ensemble

Kiedy: 16 listopada 2013 r., godz. 19.00

Kolejne zespoły, które wystąpią w ramach Sceny Muzycznej Drewniane Ucho to hipnotyzujące Karbido wraz z ukraińskim pisarzem Jurijem Andruchowyczem oraz nostalgiczny białoruski Port Mone.

23.XI, godz. 19.00- Andruhowycz & Karbido

30.XI, godz. 19.00- Port Mone

Bilet na koncert: 20 zł do kupienia w kasie Teatru Pinokio przed koncertem.

Projekt "Scena Muzyczna: Drewniane Ucho"dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Łodzi.

(-)
Materiał Teatru
15 listopada 2013

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia