Majówka w Teatrze Lalki i Aktora

Andersen i bajki z różnych stron świata

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza w najbliższą niedzielę, 5 maja na dwa spektakle.

Pierwszy z nich, „Brzydkie Kaczątko" w reż. Przemysława Jaszczaka rozpocznie się o godz. 12.30. Spektakl inspirowany jest historią H. Ch. Andersena o przemianie Brzydkiego Kaczątka w pięknego łabędzia. Uczy tolerancji i zwraca uwagę na problem odmienności i odrzucenia przez innych. Tytułowy bohater, nieakceptowany przez całą społeczność zwierząt ze względu na odmienny wygląd, podąża przez świat w poszukiwaniu swojego w nim miejsca. Wędrówka ta okazuje się jednak drogą pełną bólu, cierpienia i zagubienia. Spośród wszystkich napotkanych osób tylko Kret niesie nadzieję na lepsze jutro, ponieważ uświadamia Kaczątku, że piękno drzemie w sercu i liczy się tylko to, co w środku.

Na Małej Scenie natomiast o godz. 16.00 odbędzie się interaktywne przedstawienie „Le Filo Fable" w reż. Joanny Gerigk, które zyskało miano najlepszego spektaklu dla dzieci w 2012 roku. Akcja rozgrywa się w pracowni rzeźbiarskiej, w której na oczach widzów ożywają rzeźby, tworzone przez aktorów. Spotkamy tu: dwoje młodych rzeźbiarzy – powściągliwą kobietę i mężczyznę o wybujałej wyobraźni, elektryka Czesława Cygę, którego pasją jest pisanie bajek, spragnionego wiedzy i życiowych mądrości Hipopotama oraz Księżyc, Jeziorko, Myszkę i Ptaka, którzy kłócą się, kto z nich jest największy.
Spektakl „Le Filo Fable" zostanie również zaprezentowany 7 maja na IV Przeglądzie Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA w Rzeszowie oraz 14 maja na VI Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Współczesnych dla Dzieci i Młodzieży KON-TEKSTY w Poznaniu.

Marlena Jasińska-Denst
Materiał Teatru
30 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...