Majówka w Teatrze Lalki i Aktora

Andersen i bajki z różnych stron świata

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza w najbliższą niedzielę, 5 maja na dwa spektakle.

Pierwszy z nich, „Brzydkie Kaczątko" w reż. Przemysława Jaszczaka rozpocznie się o godz. 12.30. Spektakl inspirowany jest historią H. Ch. Andersena o przemianie Brzydkiego Kaczątka w pięknego łabędzia. Uczy tolerancji i zwraca uwagę na problem odmienności i odrzucenia przez innych. Tytułowy bohater, nieakceptowany przez całą społeczność zwierząt ze względu na odmienny wygląd, podąża przez świat w poszukiwaniu swojego w nim miejsca. Wędrówka ta okazuje się jednak drogą pełną bólu, cierpienia i zagubienia. Spośród wszystkich napotkanych osób tylko Kret niesie nadzieję na lepsze jutro, ponieważ uświadamia Kaczątku, że piękno drzemie w sercu i liczy się tylko to, co w środku.

Na Małej Scenie natomiast o godz. 16.00 odbędzie się interaktywne przedstawienie „Le Filo Fable" w reż. Joanny Gerigk, które zyskało miano najlepszego spektaklu dla dzieci w 2012 roku. Akcja rozgrywa się w pracowni rzeźbiarskiej, w której na oczach widzów ożywają rzeźby, tworzone przez aktorów. Spotkamy tu: dwoje młodych rzeźbiarzy – powściągliwą kobietę i mężczyznę o wybujałej wyobraźni, elektryka Czesława Cygę, którego pasją jest pisanie bajek, spragnionego wiedzy i życiowych mądrości Hipopotama oraz Księżyc, Jeziorko, Myszkę i Ptaka, którzy kłócą się, kto z nich jest największy.
Spektakl „Le Filo Fable" zostanie również zaprezentowany 7 maja na IV Przeglądzie Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA w Rzeszowie oraz 14 maja na VI Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Współczesnych dla Dzieci i Młodzieży KON-TEKSTY w Poznaniu.

Marlena Jasińska-Denst
Materiał Teatru
30 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia