Majówka w teatrze

Teatr Gdynia Główna

Z wiosenną werwą i entuzjazmem kulturalnie przywitamy majówkę! Nie topimy marzanny, nie topimy smutków a wskrzeszamy marzenia i malujemy emocje. Zapraszamy wszystkich na długi weekend przyjazny teatrowi. Poczujmy teatr przez te cztery dni. Spektakle dla małych i dużych, wesołych i smutnych, tańczących i tych w bezruchu.

Będzie i poważnie i rubasznie, patriotycznie i bez zbędnego patosu, europejsko i lokalnie, tanecznie i w pełnym skupieniu.

30 kwietnia godz. 19
EMIGRANTKA
Reżyseria: Tomasz Valldal-Czarnecki, Scenariusz: Szymon Jachimek,
Obsada: Vilde Valldal-Johannessen, Jeremiasz Gzyl
Zamiast spędzić majówkę na morzu i fiordach, norweska tancerka Vilde poleca pejzaż polskiej kultury. Polacy, w całej swej prawdzie, odkrywają przed nią arsenał swoich możliwości. Emigracja wcale nie musi być gorzka, a majówka „żołądkowa".

1 maja godz. 12
ŚPIĄCA KRÓLEWNA
na podstawie baśni braci Grimm i Charlesa Perraulta
adaptacja i reżyseria: Luba Zarembińska
obsada: Luba Zarembińska/ Zofia Nather, Piotr Srebrowski

Książę musi ciężko pracować, by wyzwolić Królewnę z letargu – ćwiczony w rzemiośle rycerskim, musi przedrzeć się przez cierniste krzewy, by złożyć pocałunek na jej ustach. Zaś jeśli Królewna nie doczeka się księcia, to... przynajmniej się wyśpi.

1 maja godz. 19
EPITAFIUM DLA WŁADZY
inspirowane myślą Cesarza Ryszarda Kapuścińskiego
scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak
obsada: Łukasz Dobrowolski, Wojciech Jaworski, Piotr Srebrowski
Chłopaki i dziewuchy! Marsz! Do teatru marsz! Tego dnia inspiruje nas Ryszard Kapuściński. Jego myśl ruszy w pochód piwnicami dworca i objawi się jako „Epitafium dla władzy". Na jakie słowa zasłużyła władza cesarza, przekonamy się 1 maja.

2 maja godz. 12
BAJKA O KSIĘCIU PIPO I JEGO CZERWONYM KONIKU
wg Pierre'a Gripariego
bajkowy debiut reżyserski Ewy Ignaczak
scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak
obsada: Ida Bocian, Łukasz Dobrowolski, Bartłomiej Sudak
Sztandarowy tytuł dla młodych poszukiwaczy dobrego teatru! Pipo przekroczy granice swego dzieciństwa i uda się w podróż bogatą w doświadczenia i przygody. Jak daleko musi zajechać, by spełnić swe marzenia? Historia Pipo to przewodnik po wycieczce zwanej "życiem".

2 maja godz. 19
POMIĘDZY
wg Ślubu Witolda Gombrowicza
scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak
obsada: Ida Bocian; Łukasz Dobrowolski; Marek
Sadowski/ Iwo Bochat; Bartłomiej Sudak.
Wódka polana, miny gotowe, "palic" podniesiony. Wesele czas zacząć! Na czele orszaku kroczy nikt inny jak sam Gombrowicz. Specjalista od tego, co boli każdego Polaczka, stłamszonego pręgieżem schematów i form. Czy wolność poślubi krasnego partnera?

3 maja godz. 19
WITHOUT MUSIC I AM NOTHING
Reżyseria i choreografia:
Josué Joseph La Época oraz Przemysław Wereszczyński
Zwykle chodzisz utartymi ścieżkami albo jeździsz głównymi drogami? Zjedź w bok i zajrzyj w uliczkę, której jeszcze nie znasz. Zapraszamy Cię w podróż do tanecznego świata, w którym Wereszczyński i La Epoca połączyli Nowy Jork i Gdynię łukiem triumfalnym na cześć wolności, równości i braterskości. To ich percepcja świata, uwikłanego w różne dźwięki i transmisje energii. Daj się ponieść!

Bilety:
Spektakle dla dzieci: 20 zł
Spektakle dla dorosłych: 25/35 zł

(-)
Materiał Teatru
19 kwietnia 2016

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia