Majówka z POK

Oświadczenie prasowe Polskiej Opery Królewskiej

Polska Opera Królewska z przyjemnością dołącza do e-obchodów 201. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki organizowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dla internautów, miłośników muzyki przygotowaliśmy akcję Majówka z Moniuszką, w ramach której zaprosimy do uczestnictwa w różnych aktywnościach.

W sobotę, 2 maja w godzinach południowych na naszym profilu Facebook pojawi się zestaw dla młodych melomanów, a w nim krzyżówki, rebusy, łamigłówki, kolorowanki i wierszyki. W niedzielę, 3 maja o godz. 19.00, na kanele YouTube Polskiej Opery Królewskiej retransmisja spektaklu Śpiewnik domowy w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego, którego premiera miała miejsce na deskach Teatru Królewskiego w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, w listopadzie ubiegłego roku.

W dniu rocznicy urodzin kompozytora, przygotowany specjalnie na tą okazję, koncert Pieśni Stanisława Moniuszki w wykonaniu solistów Polskiej Opery Królewskiej: Anety Łukaszewicz /mezzosopran i Roberta Gierlacha / bas-baryton z towarzyszenie fortepianu, na którym zagra Krzysztof Trzaskowski. Koncert można będzie obejrzeć na kanale YouTube 5 maja o godz. 19.00.

Więcej informacji: www.operakrolewska.pl

Serdecznie zapraszamy!

(-)
Materiał nadesłany
29 kwietnia 2020
Wątki
Kontrawirus

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia