Mała Słoniczka o wielkim sercu

"Wschód i zachód Słonia" - reż: Ireneusz Maciejewski - Teatr Baj Pomorski

Wschód i zachód Słonia, Teatr Lalek Guliwer, ul. Różana 16, bilety: 20, 25 i 30 zł, rezerwacje: tel. 22 845 16 76, wtorek (13.10) - piątek (16.10), godz. 10.

Kolorowe, miękkie teatralne lalki do złudzenia przypominają dziecięce pluszowe zabawki. Przy ich pomocy artyści Teatru Baj Pomorski opowiadają publiczności wzruszającą historię o przyjaźni i poświęceniu, poszukiwaniu mądrości. A także o sile, jaką daje dziecku matczyna miłość. Zrozumieją ją nawet najmłodsi.

Bohaterką opowieści jest Mała Słoniczka wyruszająca w świat, by stawić czoło samodzielnemu życiu. Dobre rady, w które wyposażyła ją na drogę kochająca mama, pomogą naszej bohaterce zaprzyjaźnić się z pewnym Małpkiem. Ale nie wystarczą już, by nawiązać kontakt z Paskudnym Wielbłądem. Dwójce przyjaciół chcących zmienić charakter paskudnego osobnika pomóc może tylko Mądry Hipopotam. Koniecznie muszą go więc odnaleźć.

Mała Słoniczka przyjechała do Warszawy aż z Torunia. To tam na stałe rezyduje Teatr Baj Pomorski. Możliwość zaprezentowania się przed stołeczną publicznością stwarza toruńskim artystom scena impresaryjna Teatru Guliwer. Jej gospodarze zapraszają do siebie teatry polskie i zagraniczne. Gośćmi na ul. Różanej były już zespoły m.in. z Anglii, Czech, Białorusi i Serbii. A nawet z Chin. - Chcemy pokazywać naszym małym widzom różne oblicza teatru i umożliwić im poznawanie innych kultur - opowiada Agnieszka Pawłowska z Guliwera.

Przyjeżdżają tu laureaci przeglądów i festiwali teatralnych. Ale nie tylko. Istotnym kryterium wyboru sztuki jest też reakcja młodej publiczności.

- Ważne, by podobała się przede wszystkim dzieciom - zapewnia Agnieszka Pawłowska. - "Wschód i zachód Słonia" ich nie rozczaruje.

Antonina Rogala
Zycie Warszawy
10 października 2009

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia