Mała Słoniczka o wielkim sercu

"Wschód i zachód Słonia" - reż: Ireneusz Maciejewski - Teatr Baj Pomorski

Wschód i zachód Słonia, Teatr Lalek Guliwer, ul. Różana 16, bilety: 20, 25 i 30 zł, rezerwacje: tel. 22 845 16 76, wtorek (13.10) - piątek (16.10), godz. 10.

Kolorowe, miękkie teatralne lalki do złudzenia przypominają dziecięce pluszowe zabawki. Przy ich pomocy artyści Teatru Baj Pomorski opowiadają publiczności wzruszającą historię o przyjaźni i poświęceniu, poszukiwaniu mądrości. A także o sile, jaką daje dziecku matczyna miłość. Zrozumieją ją nawet najmłodsi.

Bohaterką opowieści jest Mała Słoniczka wyruszająca w świat, by stawić czoło samodzielnemu życiu. Dobre rady, w które wyposażyła ją na drogę kochająca mama, pomogą naszej bohaterce zaprzyjaźnić się z pewnym Małpkiem. Ale nie wystarczą już, by nawiązać kontakt z Paskudnym Wielbłądem. Dwójce przyjaciół chcących zmienić charakter paskudnego osobnika pomóc może tylko Mądry Hipopotam. Koniecznie muszą go więc odnaleźć.

Mała Słoniczka przyjechała do Warszawy aż z Torunia. To tam na stałe rezyduje Teatr Baj Pomorski. Możliwość zaprezentowania się przed stołeczną publicznością stwarza toruńskim artystom scena impresaryjna Teatru Guliwer. Jej gospodarze zapraszają do siebie teatry polskie i zagraniczne. Gośćmi na ul. Różanej były już zespoły m.in. z Anglii, Czech, Białorusi i Serbii. A nawet z Chin. - Chcemy pokazywać naszym małym widzom różne oblicza teatru i umożliwić im poznawanie innych kultur - opowiada Agnieszka Pawłowska z Guliwera.

Przyjeżdżają tu laureaci przeglądów i festiwali teatralnych. Ale nie tylko. Istotnym kryterium wyboru sztuki jest też reakcja młodej publiczności.

- Ważne, by podobała się przede wszystkim dzieciom - zapewnia Agnieszka Pawłowska. - "Wschód i zachód Słonia" ich nie rozczaruje.

Antonina Rogala
Zycie Warszawy
10 października 2009

Książka tygodnia

Matkobójcy
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Joanna Komorowska

Trailer tygodnia

Mewa
Jarosław Fedoryszyn
Po sukcesie, jaki odniósł plenerowy s...