Małgorzata Socha gwiazdą Teatru 6. piętro

"Edukacja Rity" - reż. Maciej Wojtyszko - Teatr 6. piętro

W Teatrze 6. Piętro trwają przygotowania do nowego sezonu teatralnego 2011/2012. Jednym z wydarzeń będzie premiera kolejnej kultowej sztuki - tym razem angielskiego autora Willy Russella "Edukacja Rity" w reżyserii Macieja Wojtyszki

W tytułowej roli Rity zobaczymy Małgorzatę Sochę a w roli uniwersyteckiego profesora, znakomitego Piotra Fronczewskiego. 8 czerwca odbyła się sesja zdjęciowa Małgorzaty Sochy, która promować będzie ten spektakl. Uroczysta premiera sztuki zaplanowana jest na 8 października 2011 roku.

„Edukacja Rity” to już drugi spektakl Teatru 6. piętro, w którym zobaczymy Małgorzatę Sochę. Tym razem aktorkę będziemy mogli podziwiać we wzruszającym komediodramacie, opowiadającym historię przyjaźni uniwersyteckiego profesora – alkoholika i jego studentki, ambitnej fryzjerki, słuchaczki niedzielnego uniwersytetu. Dzieli ich niemal wszystko – pochodzenie, status społeczny i wykształcenie.

Sztuka ta, pełna gorzkiego humoru i przenikliwej obserwacji, w rękach wybitnego reżysera Macieja Wojtyszki stanie się mądrą i zabawną metaforą odwiecznych ludzkich pragnień:  wiary w drugiego człowieka, potrzeby istnienia dla kogoś bliskiego i możliwości samorealizacji na przekór wszystkim życiowym przeciwnościom.

Obecnie Małgorzatę Sochę możemy podziwiać na deskach Teatru 6. piętro w legendarnej komedii Woody Allena „Zagraj to jeszcze raz, Sam”, w którym gra u boku rewelacyjnego Kuby Wojewódzkiego. Spektakl ten od dnia premiery cieszy się niesłabnącą popularnością wśród widzów, wciąż przyciągając nowych jego miłośników.

Czy trzeba dojrzeć do miłości, jeśli dwoje ludzi dzieli przepaść mentalna i społeczna? Odpowiedź na to pytanie poznacie Państwo w sztuce Willy Russella „Edukacja Rity”.

Nauczyciel Uniwersytetu Otwartego (Piotr Fronczewski) i fryzjerka (Małgorzata Socha), która nagle postanawia dokształcać się pod jego okiem - oto duet, jaki zobaczymy na scenie Teatru 6. piętro.

 Profesor - alkoholik i pretensjonalna prowincjuszka początkowo nie mają sobie wiele do powiedzenia, ale szybko okazuje się, że zarówno Susan, która ukrywa się pod pseudonimem „Rita”, jak i Frank, ciągle od czegoś uciekają, miotają się z problemami, które ich samych przerastają. Kiedy to odkrywają, ich relacja uzdrawia każde z osobna.

 Ciepła opowieść Russela ma szansę stać się hitem na miarę innych spektakli Teatru 6. piętro. Pełna elektryzujących momentów, zwrotów akcji, gorzkiego humoru i błyskotliwych bon motów, w rękach doświadczonego reżysera teatralnego i filmowego Macieja Wojtyszki zmienia się w obraz relacji naszych czasów, kiedy to próbując uciec od problemów, dzięki drugiemu człowiekowi stawiamy czoło życiu i uczymy się być sobą.

(-)
Materiały Teatru
3 sierpnia 2011

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia