Mamy jurora!

7. Papaya Young Directors.

Grzegorz Jarzyna, reżyser i zastępca dyrektorki TR Warszawa ds. artystycznych, znalazł się w gronie jurorek i jurorów 7. Papaya Young Directors.

Celem konkursu Papaya Young Directors jest wprowadzenie młodych reżyserek i reżyserów do świata reklamy, zaproszenie do udziału w autorskich warsztatach i wykładach reklamowych, a także stworzenie platformy współpracy i wymiany pomysłów. W konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku od 20 do 35 roku życia – studenci i studentki, a także absolwenci i absolwentki szkół filmowych, artystycznych, humanistycznych oraz filmowcy-amatorzy.

Jury w składzie: Dawid Kaźmierczak (agencja McCann; przewodniczący jury), Małgorzata Nierodzińska i Robert Olszewski (Facebook), Marcin Pyszora (agencja High&), reżyserki Anna Kazejak i Marysia Makowska oraz reżyser Grzegorz Jarzyna, ocenią prace młodych adeptek i adeptów sztuki filmowej w kategorii Instagram Stories. Zadaniem uczestniczek i uczestników konkursu w tej kategorii jest stworzenie filmu w pionowym formacie dla wybranego przez siebie Partnera Głównego konkursu, określonych na stronie internetowej PYD.

Pierwszy etap procedury konkursowej obejmuje napisanie eksplikacji reżyserskiej w odpowiedzi na brief marki sponsorskiej. Spośród autorek i autorów nadesłanych eksplikacji wyłonione zostanie grono półfinalistek i półfinalistów, którzy wezmą udział w dalszych etapach konkursu składających się z udziału w warsztatach, przygotowania shooting boardów oraz realizacji filmów.

Uczestnicy i uczestniczki finałowego etapu w ramach kategorii Instagram Stories rywalizować będą o możliwość wyjazdu na festiwal SXSW 2021 w Austin w Teksasie, finansowanego przez portal Facebook, jednego z Partnerów Głównych konkursu, a także o nagrodę Grand Prix Papaya Young Directors w wysokości 25 000 PLN dla najlepszego filmu spośród nagrodzonych filmów w każdej kategorii konkursu.

Premiera filmów oraz wręczenie nagród odbędą się podczas gali finałowej, która odbędzie się wiosną 2020 roku.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na jego stronie internetowej: https://www.papayayoungdirectors.com/.

Kaja Stępkowska
Materiał Teatru
24 stycznia 2020

Książka tygodnia

Dostojewski. Portret intymny
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Alex Christofi

Trailer tygodnia