Marcowe Teatranki

Kwiaty w cyrku i na plaży - Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie

Instytut Teatralny w Warszawie zaprasza w marcu na niedzielne zabawy teatralne Teatranki

Chyba wszyscy wypatrują kolejnych promieni słońca i zmiany niesprzyjającego klimatu. Również na Teatrankach zatęskniono za wiosną, dlatego podgrzewamy atmosferę aby przegonić ostatnie zimne dni. Instytut zaprasza też na kwietniowe małe Warszawskie Spotkania Teatralne, organizowane w ramach Warszawskich Spotkań Teatralnych, na które przyjadą najlepsze spektakle dla dzieci z całej Polski.

Przygotowano specjalną ofertę warsztatową i koncertową dla dzieci i rodziców, a także konferencję i czytania bajek. Zainteresowani są zaproszeni na strony festiwalu www.malewarszawskie.org oraz www.warszawskie.org

Opisy Teatrankowych zajęć:

6 marca 0 BAJKOWISKO

godz. 10.00: dzieci 2-4 lat
godz. 12.00: dzieci 4-6 lat

zajęcia teatralne i plastyczne: Marta Woźniak, Gabriel Krajewski

Zapraszamy na Bajkowisko. Stare bajki na taśmach czekają na to, by rozbawić jeszcze jakieś dzieci i przypomnieć o sobie dorosłym. Z rzutnika popłyną obrazy, ale to my wszyscy razem opowiemy historie i zadbamy o ich oprawę muzyczną. Każdy będzie mógł wymyślić i narysować dalsze przygody Upartego Kotka, zaśpiewać piosenkę Alego i jego Osiołka czy też odegrać losy Słoniątka. Ciekawe do jakich jeszcze zabaw zainspiruje nas świat szpulowych bajek...

13 marca -DZIECI-KWIATY, W POSZUKIWANIU SŁOŃCA

godz. 10.00: dzieci 2-4 lat
godz. 12.00: dzieci 4-6 lat

zajęcia teatralne i plastyczne - Dorota Piwowarska, Sebastian Świąder

Nadchodzi Era Wodnika! Wiosenna energia wypełnia całe ciało! Zmęczeni zimą i zamarzniętym miastem ruszamy na poszukiwanie słońca. Tym razem teatranki z nutą nostalgii: za czasem hipisowskiej, beztroskiej radości, zwiewnych strojów, kolorów, chodzeniu na bosaka i wspólnym byciem w naturze.

20 marca - PLAŻA

godz. 10.00: dzieci 2-4 lat
godz. 12.00: dzieci 4-6 lat

zajęcia teatralne i plastyczne: Karolina Pluta, Krystyna Bocheńska

Do wakacji jeszcze daleko, ale zawczasu można pomyśleć o gorącym piasku, muszlach, szumiących falach, leżakach, palmach, a także o bezludnych wyspach, piratach i listach w butelce. W niedzielne przedpołudnie salę teatralną przekształcimy w najgorętsze miejsce w Warszawie - prawdziwą letnią plażę. Poopalamy się na kocykach i wyślemy do przyjaciół pozdrowienia z plaży. Pamiętajcie, żeby zabrać okulary przeciwsłoneczne.

27 marca - CYRK

godz. 10.00: dzieci 2-4 lat
godz. 12.00: dzieci 4-6 lat

zajęcia teatralne: Agata Włodarczyk
zajęcia plastyczne: Dorota Czeszejko-Sochacka

Zajęcia cyrkowe adresowane do wszystkich (niezależnie od wieku i umiejętności) dzieci i ich rodziców. Dla maluchów - cyrkowe zabawy z rodzicami (zabawy piłeczkami, talerzami, flowerstickami i chustą klanza). Dla starszych dzieci: nauka podstaw żonglerki, trening oburęczności, chodzenie po linie - slackline.

(-)
Materiały Organizatorów
3 marca 2011

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...